SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Producent lodów Koral ofiaruje ponad 800 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem

Firma Koral wesprze w walce z koronawirusem cztery szpitale z Podkarpacia i Małopolski, gdzie zlokalizowane są jej dwa oddziały produkcyjne i siedziba. Producent lodów przekaże 800 tysięcy złotych 810 tysięcy złotych na zakup sprzętu medycznego, środków zabezpieczenia sanitarnego oraz inne bieżące potrzeby.

Article

Środki od firmy Koral trafią do szpitali w Krakowie, Nowym Sączu, Limanowej oraz Rzeszowie.

– Od lat w maksymalnym stopniu staramy się konkretnie wspierać lokalne inicjatywy i dlatego w obliczu aktualnej epidemii naturalną decyzją było dla nas przekazanie funduszy finansowych na walkę z koronawirusem właśnie dla szpitali w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wierzymy, że w tym trudnym czasie przedsiębiorcom w całej Polsce uda się zjednoczyć i połączyć siły dla wsparcia wszystkich szpitali, które teraz szczególnie go potrzebują aby móc prawidłowo funkcjonować. Przekazujemy bowiem nie tylko pieniądze, ale i najszczersze słowa podziękowania za codzienną pracę dla lekarzy i pracowników medycznych, którzy w tym niezwykle trudnym i niebezpiecznym czasie epidemii walczą o nasze zdrowie i życie – mówi Mariusz Jurek, dyrektor generalny PPL Koral.

300 tysięcy złotych przekazane zostanie przekształcanemu w szpital zakaźny Uniwersyteckiemu Szpitalowi w Krakowie. Po 170 tysięcy złotych trafi do: Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, Szpitala Powiatowego Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej oraz Szpitala Miejskiego w Rzeszowie.  

– Mamy obecnie bardzo trudną sytuację w szpitalach w całej Polsce. Szpital Uniwersytecki po przekształceniu w szpital zakaźny jest na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. Każdego dnia walczymy również o to, aby zapewnić odpowiednią ochronę pacjentom i personelowi medycznemu, bez którego nie wygramy tej walki. Widzimy jednak, że w tej walce nie jesteśmy sami - dzięki wsparciu przekazanemu przez firmę Koral mamy szansę na uzupełnienie środków ochrony osobistej takich jak maseczki chirurgiczne, maseczki z filtrem, fartuchy barierowe, kombinezony, gogle i przyłbice. Dziękujemy za wspólną walkę i mamy nadzieję na szybką wygraną! – mówi Marcin Jędrychowski, dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego (jednoimiennego) w Krakowie.

Koral wstawi do każdego wspieranego szpitala także zamrażarki z lodami, które będą na bieżąco uzupełniane,

Polskie firmy wspierają walkę z koronawirusem

Dotychczas już kilkadziesiąt polskich firm zadeklarowało przekazanie darowizn (w formie pieniężnej bądź materialnej - własne produkty itp.) na rzecz walki z koronawirusem. Wśród nich są m.in. Salony Agata, 4F, Żabka, CD Projekt, Colian czy Maspex.

Wsparcie finansowe walki z epidemią ogłosiło też kilka dużych firm państwowych i powiązanych z nimi fundacji: Orlenu (6 mln zł), Lotosu (5 mln zł), PGE (5 mln zł) i Totalizatora Sportowego (4 mln zł).

Pomagają również prywatni przedsiębiorcy. Jerzy Starak, właściciel Polpharmy, przekaże polskim szpitalom 100 respiratorów o wartości 7 milionów złotych.

Dominika Kulczyk zdecydowała się przekazać Fundacji Lekarze Lekarzom 20 mln zł

Darowizny ofiarowują także sportowcy (Robert Lewandowski, Jakub Błaszczykowski).

W ramach akcji #PosiłekDlaLekarza aktywiści z kilku stowarzyszeń zbierają środki na posiłki dla personelu medycznego, który w szpitalach opiekuje się chorymi na COVID-19.

Na Siepomaga trwa zbiórka organizowana przez sam serwis, na pomoc w walce z koronawirusem. W kilkanaście dni udało się zebrać prawie 18 milionów złotych.

Dołącz do dyskusji: Producent lodów Koral ofiaruje ponad 800 tysięcy złotych na walkę z koronawirusem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl