SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koreańczycy przeciwni przejęciu Nokii przez Microsoft

Zrzeszające koreańskich producentów elektroniki użytkowej stowarzyszenie ostrzega amerykańską Federalną Komisję Łączności przed negatywnymi skutkami przejęcia Nokii przez Microsoft.

Article

Zdaniem koreańskiej organizacji Korea Electronics Association (KEA) Microsoft ma wykorzystać nabyte w ten sposób patenty do nieuczciwych praktyk pozwalających mu uzyskać przewagę nad konkurencją. Transakcja, która przyzna Microsoftowi prawa do myśli technologicznej fińskiego koncernu może zaowocować wybuchem wojny patentowej. Sam gigant z Redmond będzie mógł natomiast wprowadzić niekorzystne dla rozwoju technologicznego licencjonowanie, które znacząco zmieni układ sił na rynku mobilnym.

Jednocześnie członkowie KEA są zaniepokojeni przyznaniem przez Microsoft Nokii praw do wykorzystywania posiadanych przez niego patentów. Zdaniem organizacji fińska firma mogłaby w ten sposób czerpać zyski z pozwów sądowych wytaczanych konkurentom i nie ryzykować przy tym żadnymi stratami ze względu na całkowitą rezygnację z konsumenckiego rynku mobilnego.

KEA wzywa tym samym Federalną Komisję Handlu do głębszego przeanalizowania całej transakcji oraz jej skutków, a szczególnie - kwestii związanych z patentami. Amerykański urząd nie udzielił jak dotąd odpowiedzi na wniosek stowarzyszenia.

Korea jest jednym z czołowych krajów na rynku mobilnych technologii. Swoje siedziby mają tutaj takie koncerny jak Samsung czy LG. Od pewnego czasu koreański rząd planuje budowę pierwszej na świecie infrastruktury dla sieci w standardzie 5G (więcej na ten temat).

Microsoft przejął Nokię we wrześniu ubiegłego roku. Transakcja opiewała na kwotę 5,44 mld euro (przeczytaj o tym więcej).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koreańczycy przeciwni przejęciu Nokii przez Microsoft

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl