SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Życie ma pierwszeństwo” w rządowej kampanii o korytarzach życia na drogach (wideo)

Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczęła kampanię edukacyjną „Życie ma pierwszeństwo” dotyczącą tworzenia korytarzy życia w sytuacjach, gdy na zatłoczonych drogach dochodzi do wypadków. Akcja jest oparta na interaktywnym spocie.

Article

Kampania jest związana z faktem, że rocznie dochodzi w Polsce do ok. 32 tys. wypadków, a do każdego muszą dojechać służby ratunkowe. Często na drodze straży pożarnej, pogotowia ratunkowego lub policji stają samochody, których kierowcy nie wiedzą, jak prawidłowo  ustąpić miejsca na drodze.

- Zwiększenie bezpieczeństwa na drogach jest jednym z priorytetów rządu. W tym celu podejmujemy odpowiednie działania legislacyjne. Wiemy, że musimy nieustannie kształtować odpowiednie postawy Polaków - a to jest możliwe dzięki takim kampaniom jak „Życie ma pierwszeństwo” - stwierdził Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i przewodniczący Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Głównym elementem akcji jest interaktywny spot, w którym odbiorcy mogą wybrać wariant zakończenia: czy kierowcy ustąpią miejsca samochodom strażackim jadącym do wypadku czy nie. Od tej decyzji zależy życie człowieka poszkodowanego w wypadku.

 

- Często widzimy kierowców, którzy w ostatniej chwili nerwowo szukają sposobu, by zjechać do krawędzi jezdni. Byłoby to znacznie prostsze, gdybyśmy za każdym razem, gdy stajemy na światłach lub w korku, zatrzymywali się właśnie przy tej krawędzi, a nie jak to mamy w zwyczaju - na środku pasa ruchu. O korytarzu życia powinniśmy pamiętać przez cały czas poruszania się po drodze - podkreślił Konrad Romik, sekretarz Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

W ramach akcji uruchomiono serwis Zyciemapierwszenstwo.pl, prowadzone są też działania na innych stronach internetowych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: „Życie ma pierwszeństwo” w rządowej kampanii o korytarzach życia na drogach (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl