SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Korzyści systemu do zarządzania projektami w języku polskim

System do zarządzania projektami w języku polskim to kluczowe wymaganie większości firm, działających i rozwijających się w Polsce, które rozważają wdrożenie takiego programu. Nawet jeśli większość pracowników firmy ma podstawową umiejętność komunikowania się w języku angielskim, często ich umiejętności nie są wystarczające, by język angielski mógł być głównym językiem używanym w programie do zarządzania projektami. Efektywna komunikacja w projekcie to przecież podstawa sprawnej realizacji projektu i osiągnięcia jego sukcesu.

Zalety oprogramowania w wersji polskiej

Wdrożenie programu do zarządzania projektami i portfelami projektów to duże przedsięwzięcie w każdej organizacji. Jego istotność wynika również z faktu, że firmy wdrażają swoje strategie biznesowe poprzez realizację projektów. Program do zarządzania projektami musi zatem efektywnie wspierać realizację strategii firmy, co oznacza, że pracownicy od samego początku powinni być z niego zadowoleni. Ważne, aby byli przekonani, że taki program wspiera i usprawnia ich pracę. Projekty prowadzone są w różnych działach organizacji, co oznacza, że z takiego oprogramowania będzie korzystało w firmie nawet kilkadziesiąt osób. Oznacza to, że wdrożenie programu do zarządzania projektami w organizacji musi się udać. Oto kilka elementów, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze i wdrożeniu programu do zarządzania projektami i które mogą istotnie wpłynąć na sukces wdrożenia:

1. Interfejs użytkownika w języku polskim – chcemy, aby oficjalnym językiem komunikacji był język polski. Praca z systemem wymaga precyzyjnego definiowania zadań i celów, używania wewnętrznych komunikatorów, pisania notatek ze spotkań, analizy dokumentów. Nie można pozwolić sobie na sytuacje, kiedy ktoś czegoś nie zrozumiał ze względu na komunikację w innym języku.
2. Wsparcie techniczne – jego dostępność w języku polskim to olbrzymia zaleta. Administrator systemu chce mieć komfort, że wszystkie problemy są sprawnie rozwiązywane.
3. Szkolenia – wdrożenie rozbudowanego programu wymaga intensywnych szkoleń dla przyszłych użytkowników programu. Najczęściej jest wymagane, aby te szkolenia były przeprowadzone w języku polskim.
4. Instrukcje – olbrzymim wsparciem dla użytkowników programu są instrukcje systemowe w języku polskim
5. Konsultacje – wdrożenie programu do zarządzania projektami i portfelami projektów to wyśmienita okazja do zautomatyzowania i usprawnienia procesów zarządzania projektami. W wielu przypadkach firmy wdrażające nowe oprogramowanie potrzebują konsultacji w języku polskim.

Interfejs użytkownika z przykładowym harmonogramem projektu

Znaczenie wielojęzyczności w systemie do zarządzania projektami

Wiele firm decydujących się na zakup programu do zarządzania projektami i portfelami projektów działa w międzynarodowym środowisku. Postępująca globalizacja sprawia, że międzynarodowa współpraca i wspólne prowadzenie projektów nie jest już niczym wyjątkowym. Międzynarodowa współpraca może mieć różny charakter. Mogą to być grupy kapitałowe, które posiadają swoje zagraniczne spółki. W innych przypadkach firmy współpracują z dostawcami lub z klientami z zagranicy, z którymi realizują strategiczne projekty. Międzynarodowe zespoły projektowe potrzebują się sprawnie komunikować, aby osiągać sukcesy w projektach. W takich przypadkach wielojęzyczność programu do zarządzania projektami to olbrzymia zaleta. Często zdarza się, że zespół projektowy decyduje, że cała komunikacja w międzynarodowym środowisku będzie prowadzona w języku angielskim. Drugą opcją jest to, że każdy członek międzynarodowego zespołu pracuje we własnym języku, ponieważ program do zarządzania projektami na to pozwala. Programem do zarządzania projektami, który doskonale sprawdza się w międzynarodowym środowisku jest FlexiProject-program do zarządzania projektami i portfelami projektów. W tym systemie każdy użytkownik może pracować w ojczystym języku, realizując wspólny projekt. FlexiProject to zaawansowany i kompleksowy program do zarządzania projektami i portfelami projektów. Badania wśród użytkowników programu wskazują jego wysoką intuicyjność i przejrzystość. Niemniej jednak posiada wiele zaawansowanych funkcji, które często wymagają wyjaśnień i wskazówek dla użytkowników. W tym przypadku nieocenioną pomocą są kontekstowe instrukcje dostępne w wielu językach. Gdy użytkownik programu napotyka problem, otrzymuje natychmiastowy dostęp do przefiltrowanego zakresu pomocy, precyzyjnie odpowiadającego temu problemowi. Dzięki temu może efektywnie korzystać z programu i sprawnie pracować.

Kluczowe funkcje programu do zarządzania projektami

FlexiProject oferuje wiele przydatnych funkcji, które umożliwiają zarządzanie projektami na poziomach strategicznym i operacyjnym. Funkcje programu dedykowane do strategicznego zarządzania projektami to:

Automatyczne przeglądy projektowe – proces raportowania statusów projektów strategicznych do zarządu firmy może zostać zautomatyzowany
Powiązanie celów strategicznych z KPI i projektami – można zaprojektować strukturę celów strategicznych firmy, a następnie precyzyjnie powiązać je z KPI oraz projektami
Zarządzanie portfelami projektów – można zaprojektować własne, zaawansowane modele scoringowe umożliwiające wybór najlepszych projektów do portfeli projektów. Wszystko po to, aby zoptymalizować wyniki portfela projektowego i zwiększać przez to wartość firmy

Funkcje programu wspierające codzienne, operacyjne zarządzanie projektami to:

Zaawansowany harmonogram projektu – użytkownicy sami mogą zdecydować czy chcą korzystać z tablicy zadań, wykresu Gantta czy też wygodnych Tablic Kanban.
Karta Projektu – użytkownicy mają możliwość łatwego zaprojektowania własnych formatów kart projektów. Mogą to być karty pomysłu na projekt, karty projektu, karty zamknięcia projektu i inne. Takie dokumenty mogą być automatycznie zatwierdzane poprzez wbudowane mechanizmy akceptacji
Zarządzanie zasobami projektowymi oraz rejestracja czasu pracy – zarządzanie zasobami to potrzeba wielu organizacji. Korzystając z systemu, w łatwy sposób możemy zaplanować zaangażowanie kluczowych zasobów w projekty.
Budżet i ryzyka projektowe – program pozwala efektywnie zarządzać budżetem projektu oraz ryzykami projektowymi
Raporty – w programie można samemu zaprojektować potrzebne raporty i systematycznie z nich korzystać

Widok projektów w portfelu projektów

Wykorzystaj potencjał wielojęzycznego oprogramowania w swojej organizacji

Organizacje pracujące w międzynarodowym środowisku potrzebują skutecznego programu do zarządzania projektami oferującego wielojęzyczność. Jest to w zasadzie warunek konieczny efektywnej współpracy międzynarodowej. To, na co warto zwrócić uwagę, to dostępność interfejsu w wielu językach ale również instrukcji systemowych oraz wsparcia technicznego. FlexiProject łączy w sobie wszystkie powyższe elementy, jednocześnie dostarczając szereg zaawansowanych funkcji do zarządzania projektami na poziomie strategicznym i operacyjnym.