SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kosmetyki Dove w butelkach 100 proc. z recyklingu

Jeszcze w tym roku na rynki w Europie i Ameryce Północnej Unilever wprowadzi kosmetyki Dove w nowych plastikowych butelkach, pochodzących w 100 proc. z recyklingu.

Article

Marka Dove zobowiązała się, że do 2025 roku zmniejszy ilość odpadów z tworzyw sztucznych, zmniejszając produkcję tzw. dziewiczego plastiku o 20,5 tys. ton rocznie. Chce to osiągnąć poprzez wprowadzenie na rynek nowych plastikowych butelek pochodzących do 100 proc. z recyklingu, wyeliminowanie plastiku z pojedynczych opakowań kostki myjącej Dove na całym świecie oraz poprzez prace nad opakowaniem dezodorantu, które będzie można uzupełniać, co radykalnie zmniejszy użycie plastiku w opakowaniach.

W przyszłym roku opakowania kostki myjącej Dove na całym świecie będą wolne od plastiku. Firma prowadzi też prace nad zastąpieniem zewnętrznego, plastikowego opakowania zbiorczego kostek myjących Dove materiałem niezawierającym plastiku.

Jeszcze w tym roku na rynki w Europie i Ameryce Północnej trafią nowe butelki wykonane do 100 proc. z plastiku z recyklingu w całym asortymencie (Dove, Dove Men+Care i Baby Dove). Unilever szuka też rozwiązań dla m.in. pompek i nakrętek, w których obecnie, z przyczyn technicznych nie jest możliwe użycie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

W dezodorantach w sztyfcie Dove wykorzysta technologię kryjącą się za nowymi opakowaniami ze stali nierdzewnej, wielokrotnego użytku oraz wielokrotnego napełniania: minim. Technologia ta minimalizuje liczbę odpadów poprzez radykalne zmniejszenie ilości potrzebnego plastiku. Rozwiązanie to zostanie przetestowane w ramach platformy LOOP: pierwszego w swoim rodzaju bezpośredniego systemu zakupów z minimalnym poziomem odpadów. Data testu nie została jeszcze potwierdzona, ale prace są w toku.

Inicjatywy marki Dove są spójne z ogłoszonymi niedawno przez Unilever nowymi zobowiązaniami dotyczącymi tworzyw sztucznych. Koncern zobowiązał się, że do 2025 roku zmniejszy o 50 proc. ilość używanego  nowego plastiku poprzez redukcję plastikowych opakowań o ponad 100 000 ton oraz zwiększenie użycia tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu oraz pomoże zebrać i przetworzyć więcej plastikowych opakowań niż sprzedaje.

Zakaz sprzedaży jednorazowych produktów

Parlament Europejski zatwierdził wprowadzenie do 2021 r. zakazu sprzedaży wyrobów jednorazowego użytku z tworzyw sztucznych, takich jak talerze, sztućce, słomki i patyczki do uszu.

Do 2021 r. zakazem sprzedaży w UE zostaną objęte następujące produkty jednorazowego użytku wykonane z tworzywa sztucznego: sztućce (widelce, noże, łyżki i pałeczki), talerzyki i inne naczynia, słomki do napojów, patyczki do uszu, rączki do balonów, a także tworzywa sztuczne ulegające oksydegradacji i pojemniki do żywności oraz styropianowe kubeczki. Państwa członkowskie będą miały czas do 2029 r. na osiągniecie poziomu 90% recyklingu plastikowych butelek. Nowe butelki będą też musiały być wytwarzane przynajmniej w 25% z materiału pochodzącego z recyklingu przed 2025 r. Do 2030 r. odsetek ten powinien sięgnąć 30 proc.
Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kosmetyki Dove w butelkach 100 proc. z recyklingu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl