SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krótka lista dostawców sprzętu UMTS i GSM

Polkomtel S.A. zakwalifikował trzy firmy do dalszych negocjacji w sprawie dostawy infrastruktury do budowy sieci GSM i UMTS.

W dniu 7 maja 2004 roku Polkomtel S.A. wystosował do producentów sprzętu telekomunikacyjnego zaproszenie do składania ofert na dostawy urządzeń sieci dostępowej sieci komórkowej w standardzie GSM i UMTS. W odpowiedzi, do 7 czerwca br., swoje oferty złożyli: Alcatel Polska SA, Ericsson Sp. z o.o., Lucent Technologies Sp. z o.o., Nokia Poland Sp. z o.o. oraz Siemens Sp. z o.o.

Po dokonaniu oceny złożonych ofert Polkomtel S.A. zakwalifikował do dalszych negocjacji następujące firmy: Ericsson, Nokia i Siemens. Planowane rozstrzygnięcie przetargu nastąpi w październiku 2004 roku.

Przedmiotem przetargu jest sieć dostępowa GSM i UMTS, obejmująca takie elementy jak stacje bazowe, kontrolery stacji bazowych, systemy zarządzania dla sieci 3G czy węzły dostępowe do transmisji danych GPRS.

Polkomtel konsekwentnie rozwija technologie transmisji danych. Jako jedyny operator w kraju oferuje już w dziewięciu miastach szybką pakietową transmisję EDGE (Enhanced Data rates for GSM Evolution), która umożliwia transfer danych ze średnią prędkością ok. 80 kb/s i stanowi bardzo dobrą platformę do oferowania usług multimedialnych oraz usług z zakresu "mobilnego biura". Również tylko w sieci Plus GSM dostępna jest szybka transmisja HSCSD (High Speed Circuit Switched Data).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Krótka lista dostawców sprzętu UMTS i GSM

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl