SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT chce więcej pieniędzy; komisja kultury "za"

Wczoraj sejmowa komisja kultury i środków przekazu pozytywnie, ale z zastrzeżeniem, zaopiniowała przedłożony przez KRRiT plan jej przyszłorocznego budżetu. Krajowa Rada chce, by był on o prawie 30 proc. (o ponad 5 mln zł) większy niż w tym roku.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wnioskuje o przyszłoroczny budżet w wysokości 23 mln 123 tys. zł. Tegoroczny budżet tej instytucji to 17 mln 890 tys. zł.

Jak mówił podczas posiedzenia komisji przewodniczący KRRiT Jan Dworak, wyższe wydatki zaplanowane na przyszły rok są związane m.in. z wprowadzanym w Krajowej Radzie systemem elektronicznego obiegu dokumentów, który ma usprawnić i przyspieszyć jej prace.

KRRiT chce też zwiększyć zatrudnienie. Jak przekonywał jej przewodniczący, jest to niezbędne m.in. z powodu konieczności rozpatrzenia licznych wniosków o zwolnienie czy rozłożenie na raty opłat abonamentowych.

"Biuro Krajowej Rady nie może sprostać temu zadaniu przy obecnym stanie zatrudnienia. Obecnie rozpatrywane są wnioski z lat 2007-2009, przez co przekraczamy granice powagi urzędu" - powiedział.

Krajowa Rada chce też rozpocząć budowę swojej nowej siedziby. Urząd chce bowiem zrezygnować z wynajmu od Episkopatu pomieszczeń przy skwerze kard. Wyszyńskiego w Warszawie.

"Jest rzeczą niewłaściwą, że wynajmujemy lokal w Episkopacie, bo Kościół katolicki ma swoje rozgłośnie i jest jednym z naszych interesariuszy. Krajowa Rada jest chyba jedną z niewielu instytucji centralnych, która nie ma swojej siedziby" - powiedział Dworak.

W ocenie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (PO), KRRiT "nie pomyślała ani trochę o oszczędnościach" i przedstawiła "budżet marzeń, a nie budżet na czas kryzysu". Zwróciła uwagę, że niższą niż w tym roku kwotę Rada zaplanowała jedynie na wyjazdy krajowe.

"Nie wiem też, czy przyszły rok to dobry czas na rozpoczynanie budowy siedziby. Wiem, że to potrzebne, ale czasy są wyjątkowo trudne" - powiedziała.

Na wniosek przewodniczącej Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej (PO), komisja zaopiniowała przedłożenie budżetowe KRRiT pozytywnie, ale z zastrzeżeniem, że przewidywany wzrost wydatków na wynagrodzenia - związany z planowanym wzrostem zatrudnienia - jest "niezgodny z praktyką przyjętą w sferze budżetowej".

Teraz przedłożenie KRRiT trafi do sejmowej komisji finansów publicznych, która zaopiniuje go prawdopodobnie w styczniu.

Dołącz do dyskusji: KRRiT chce więcej pieniędzy; komisja kultury "za"

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
GOOGLE: Semen Zabuski
Krajowa Rada Rumianku i Tymianku żyła w małym białym domku za 5 marnych milionków. Nowi ogrodnicy elektronicznie obiegali dokument, przyspieszając jej pracę i budując monument. Przekraczając granice powagi urzędu rozkładali na raty abonamentowe opłaty. Wielki O'Grodnik i jego kapusty - w TVPomidor rozpoczęli akcję, ciężkiej misyjnej walki o cy-fy-ry-za-cję. Wszystkim sprzyjała Wysoka Kultura, a efekt... - Na Woronicza tylko ludzki strach hula. Po korytarzach - wiatr, a w studiach - huragan. To misjonarze w gaciach sprzątają bałagan. Dobranoc drogie dzieci, bo wam się KRRT przyśni.
odpowiedź
User
Cieśla
Bezczelne chamstwo :-) żeby chcieć więcej pieniędzy na taki biurokratyczny tworek:-)
odpowiedź
User
Zdzichu
Banda nierobów pewnie musi sobie zapewnić podwyżkę pensji, a prostą i oczywistą sprawą głośności reklam nie potrafi się zająć od wielu lat. A pan Dworak powinien wstydzić się nawoływac do płacenia abonamentu, skoro z publicznych pieniędzy finansuje się takie zbędne instytucje jak KRRiTV.
odpowiedź