SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Były wiceprezes PFN i dyrektorka z MON kandydatami PiS do KRRiT

Posłowie PiS jako kandydatów do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wskazali Macieja Świrskiego i Agnieszkę Glapiak, a posłowie Koalicji Obywatelskiej - prof. Jędrzeja Skrzypczaka i dr. hab. Adama Szynola. Sejm wybiera dwójkę członków KRRiT, kadencja obecnego składu skończy się we wrześniu.

Maciej Świrski w latach 2006-2009 był wiceprezesem PAP. Jest publicystą, założycielem i prezesem Reduty Dobrego Imienia - Polskiej Ligi Przeciw Zniesławieniom. Od 2016 r. do lipca 2018 roku był wiceprezesem Polskiej Fundacji Narodowej.

Agnieszka Glapiak jest obecnie szefową centrum operacyjnego ministra obrony narodowej, odpowiada za kreowanie wizerunku MON i Sił Zbrojnych RP oraz za komunikację resortu i Wojska Polskiego ze społeczeństwem

W latach 2016-2018 pracowała jako szefowa departamentu komunikacji społecznej w MSWiA, przedtem przez osiem lat w Telewizji Polskiej (m.in. jako szefowa redakcji edukacyjnej młodzieżowej i dziecięcej w TVP1 oraz sekretarz redakcji rolnej i redakcji rozrywki w TVP1).

Wcześniej była m.in. dyrektor Centrum Informacyjnego Rządu latach w 2005-2007 (premierami byli wtedy kolejno Kazimierz Marcinkiewicz i Jarosław Kaczyński) i wicedyrektor CIR 2000-2001 (premierem był Jerzy Buzek).

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Prof. dr hab. Jędrzej Skrzypczak jest specjalistą z zakresu polityki medialnej i prawa mediów, kieruje Zakładem Systemów Medialnych i Prawa Prasowego na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Ma w dorobku wiele publikacji naukowych o tej tematyce, jego rozprawa habilitacyjna była zatytułowana „Polityka medialna w okresie konwersji cyfrowej radiofonii i telewizji”. W latach 2011-2016 był w radzie nadzorczej Radia Merkury (obecnie Radio Poznań), od 2017 roku jest w komisji rewizyjnej Stowarzyszenia Dziennikarzy i Wydawców „Repropol”.

Dr hab. Adam Szynol jest adiunktem w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Wrocławskiego, zarządza tam Zakładem Dziennikarstwa. Od 2020 roku jest redaktorem naczelnym czasopisma „Dziennikarstwo i Media”. Wcześniej pracował jako dziennikarz radiowy i telewizyjny.

Senat wybrał do KRRiT kandydata KO

We wrześniu br. skończy się sześcioletnia kadencja członków Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Według przepisów te same osoby nie mogą być powołane na kolejną pełną kadencję.

Dwóch członków KRRiT powołuje prezydent RP, kolejnych dwóch Sejm, a jednego wybiera Senat. Na początku sierpnia Senat do nowego składu Krajowej Rady wybrał medioznawcę prof. Tadeusza Kowalskiego, wskazanego przez senatorów KO.

Obecny skład KRRiT tworzą przewodniczący Witold Kołodziejski, Elżbieta Więcławska-Sauk (oboje wybrani przez Sejm), Teresa Bochwic (wybrani przez Senat), Janusz Kawecki i Andrzej Sabatowski (nominowani przez prezydenta).

Dołącz do dyskusji: Były wiceprezes PFN i dyrektorka z MON kandydatami PiS do KRRiT

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Degrasaa siti
Polska Fundacja Narodowa, czyli miejsce gdzie PiS pierze pieniądze. I ktoś taki w KRRiT. Będzie do pary z kolejnymi pisowskimi nieudacznikami.
odpowiedź
User
Błąd
"Prof. dr hab. Jędrzej Skrzypczak jest specjalistką(...)". Raczej "specjalistą".
odpowiedź
User
Prawak
Chyba nikt w historii Polski nie miał tak krótkiej ławki jak PiS pełnej kompletnych nieudaczników, religijnych świrów albo przebiegłych cwaniaków żerujących na naiwności ludzi.
odpowiedź