SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kanał "widmo" Grupy Polsat Plus z koncesją na kolejne 10 lat

Członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zdecydowali o przedłużeniu koncesji na kolejnych 10 lat dla trzech nadawców, w tym dla praktycznie niedostępnej dla widzów stacji satelitarnej Polsat Film 2. Zdecydowano też o rozszerzeniu koncesji dla Radia Leliwa, nadającego z Tarnobrzegu: teraz można je będzie słyszeć także w Dębicy. 

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

Koncesję na nadawanie przez kolejne 10 lat kanału satelitarnego Polsat Film 2 otrzymała Telewizja Polsat. Stacja ma oferować filmy i seriale. Nadawca dostał koncesję dla niej 25 kwietnia 2014 r.  Decyzja KRRiT w tej kwestii wygasała 24 kwietnia 2024 roku - teraz przedłużono ją o dekadę.

Kanał Polsat Film 2 wraz z kanałami Polsat Reality i Polsat X został uruchomiony w kwietnia 2021 roku. Stacje są zakodowane i zostały umieszczone na pozycjach 497, 498, 499 listy kanałów Polsat Box. Nie ma ich jednak oficjalnie w ofercie platformy, ani u innych operatorów płatnej telewizji, na stronach Polsatu nie ma ich programu TV, a loga tych stacji nie są umieszczane w korporacyjnych materiałach grupy.

Stanisław Janowski, prezes Telewizji Polsat, podczas wideo konferencji prezentującej wyniki Grupy Polsat za I kwartał 2021 roku stwierdził, że „kanały są dostępne w wąskiej dystrybucji”, ale nie doprecyzował, jak wielu klientów może mieć do nich dostęp.

Także na kolejną dekadę przedłużono uprawnienia koncesyjne dla spółki Polo TV, także wchodzącej w skład Grupy Polsat Plus, na nadawanie muzycznego kanału satelitarnego Vox Music TV.

Agora z koncesją dla Rock Radia

Członkowie KRRiT zajęli się także koncesjami radiowymi. Grupie Radiowej Agora przedłużono do 2033 roku koncesję dla Rock Radia 103,7 FM, czyli warszawskiego programu wchodzącego w skład sieci Rock Radio.

Krajowa Rada podjęła także uchwałę o rozszerzeniu koncesji dla spółki Radio Leliwa z Tarnobrzega, na emisję programu o charakterze uniwersalnym pod nazwą Radio Leliwa ze stacji nadawczej w Dębicy (województwo podkarpackie). Rozgłośni można tam słuchać na częstotliwości 89,2 MHz.

Dołącz do dyskusji: Kanał "widmo" Grupy Polsat Plus z koncesją na kolejne 10 lat

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Tvo
Według mnie powinnien być warunek taki że Polsat Film 2 dostając rekonstrukcje na Kolejne 10 lat powinnien być dostępny szerszej widowni albo papa koncesji
odpowiedź
User
Tomek
U kogo swiecom te kanały to są duszki chyba że zaliga poksatu.je ogląda a abonenci czarny obraz z napisem tego kanału nie ma w twoim abonamencie polsat się ośmiesza karygodne
odpowiedź
User
Klara
Może to kanał do eliminacji odpisów za niewyemitowane z jakiś względów licencje filmowe
odpowiedź