SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT ogłosiła konkurs na koncesję naziemną w miejsce ATM Rozrywki. Stacja może mieć dowolny profil

W Monitorze Polskim ukazało się ogłoszenie przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji o możliwości uzyskania koncesji na miejsce na pierwszym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej zajmowane obecnie przez ATM Rozrywkę. Zainteresowani nadawcy mogą składać wnioski przez 45 dni - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji; fot: Tomasz KiełczewskiArticle

Ogłoszenie dotyczy 10-letniej koncesji na całodobowy kanał telewizyjny. Zaznaczono, że może on mieć charakter uniwersalny lub wyspecjalizowany.

Przewodniczący Krajowej Rady skierował ogłoszenie 28 października, a w Monitorze Polskim zostało ono opublikowane w zeszły wtorek. Termin składania wniosków określono na 45 dni od publikacja ogłoszenia.

- Niezwłocznie po wszczęciu postępowania lista wnioskodawców uczestniczących w postępowaniu opublikowana zostanie w Internecie na stronie www.krrit.gov.pl oraz wywieszona w siedzibie Biura Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji - zapowiedziano.

Koncesja ATM Rozrywki wygaśnie w lutym

Ogłoszenie dotyczy miejsca na pierwszym multipleksie zajmowanego obecnie przez ATM Rozrywkę, której koncesja wygaśnie 25 lutego 2021 roku. Przewodniczący KRRiT nie przedłużył jej, uzasadniając, że w wyznaczonym terminie nadająca kanał ATM Grupa nie przekazała stosownego wniosku.

- Dokumenty do KRRiT nie wpłynęły. Nadawca nie udokumentował, że przedmiotowy wniosek o przedłużenie koncesji został dostarczony - przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl pod koniec października Teresa Brykczyńska, rzeczniczka prasowa KRRiT.

Grupa ATM swoją wersję tej sprawy szczegółowo opisała w komunikacie giełdowym. W połowie stycznia br. firma skierowała do KRRiT wniosek o przedłużenie koncesji bez postępowania konkursowego (zgodnie z art. 35a Ustawy o radiofonii i telewizji nadawcy mogą o to wnioskować na minimum 12 miesięcy przed wygaśnięciem obecnej koncesji) i ma potwierdzające to dokumenty.

Jednak kiedy pod koniec marca po wybuchu epidemii zawnioskowała o rozłożenie opłaty koncesyjnej na raty, przewodniczący KRRiT zwrócił się o potwierdzenie wysłania wniosku, a w połowie lipca poinformował, że nie otrzymał od firmy wniosku o przedłużenie koncesji, więc nie toczy się w tej sprawie postępowanie administracyjne.

Wtedy nadawca, jak opisał, „z ostrożności złożył ponownie wniosek o udzielenie koncesji na kolejny okres dla programu ATM Rozrywka TV łącznie z wnioskiem o przywrócenie terminu do wniesienia ww. wniosku”. Firma tłumaczyła, że pierwotny wniosek wysłała w ustawowym terminie i nie odpowiada za powstałe opóźnienie, ponadto KRRiT wcześniej w analogicznej sytuacji dokonywała przywrócenia terminu o udzielenie koncesji.

ATM Grupa chce starać się o nową koncesję

Pod koniec października Grupa ATM zapowiedziała, że jeśli KRRiT ogłosi konkurs na stację w miejsce ATM Rozrywki, weźmie w nim udział, o ile będzie chodziło o kanał o podobnym profilu tematycznym.

Nadawca zaznaczył, że „dokonuje obecnie oceny dostępnych mu na tym etapie środków prawnych w celu ochrony swoich interesów, a po dokonaniu tej oceny zamierza skorzystać z potencjalnie najbardziej efektywnych środków prawnych. W szczególności od Postanowienia przysługuje Emitentowi prawo do złożenia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy przez Przewodniczącego KRRiT”.

W drugim kwartale br. ATM Grupa zanotowała spadek przychodów sprzedażowych o 42,9 proc. do 35,11 mln zł i zysku netto z 10,05 do 2,96 mln zł, a w całym pierwszym półroczu jej wpływy zmalały o 26,4 proc. do 85,8 mln zł. Najmocniej skurczyły się przychody firmy z wynajmu sprzętu i hal producenckich.

W obejmującym ATM Rozrywkę pionie nadawania półroczne przychody sprzedażowe ATM Grupy zmalały z 11,06 do 7,39 mln zł, a wynik netto - z 2,75 mln zł zysku do 1,14 mln zł straty. Firma uzasadniła to przejściem części widzów od kanałów rozrywkowych do informacyjnych w związku z pierwszą falą epidemii.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT ogłosiła konkurs na koncesję naziemną w miejsce ATM Rozrywki. Stacja może mieć dowolny profil

28 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wu
Najlepiej coś żeby miało dużo powtórek kabaretów
odpowiedź
User
Kurdupel
Nie wiem po czyjej stronie politycznej jest KRRiTV, ale odczuwa się wrażenie ze ten konkurs juz jest rozstrzygnięty mimo tego, że jeszcze nie został rozpoczęty.
odpowiedź
User
Ppp
Wg mnie najlepszym programem byłby TVN24. Druga połowa Polski zobaczyłaby inny świat niż ten kreowany przez TVP Info.
odpowiedź