SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT podnosi opłaty za abonament radiowo-telewizyjny

Od początku 2015 roku miesięczna opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 6,50 zł, a za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego - 21,50 zł. To więcej niż w br., co Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji tłumaczy „koniecznością zapewnienia stabilnego poziomu finansowania mediów publicznych”.

Article

Miesięczna stawka abonamentu radiowego z początkiem przyszłego roku wzrośnie z 5,90 do 6,50 zł (czyli o 11 proc.), a radiowo-telewizyjnego - z 19,30 do 21,50 zł (o 11,1 proc.).

Opłatę abonamentową należy uiścić do 25. dnia każdego miesiąca. Przy płaceniu za okres dłuższy niż jeden miesiąc tak jak obecnie będą przysługiwać ulgi. Abonament za 2015 rok będzie można opłacić już od czerwca br.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zaznacza, że podnosząc stawki opłaty abonamentowej, „wzięła pod uwagę konieczność zapewnienia stabilnego poziomu finansowania mediów publicznych, w szczególności w sytuacji braku rozwiązań ustawowych usprawniających dotychczasowy system poboru opłat”.

Ponadto w kwietniu br. wszedł w życie przepis zwalniający od płacenia abonamentu RTV osoby otrzymują zasiłek dla opiekuna. KRRiT szacuje, że w efekcie wpływy z abonamentu w br. zmaleją o ok. 7 mln zł, a w przyszłym roku - o ok. 14 mln zł.

W ub.r. wpływy z abonamentu rtv wyniosły 630,2 mln zł (zobacz szczegóły).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT podnosi opłaty za abonament radiowo-telewizyjny

181 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
ekspert
ale jaja ;)
99 30
odpowiedź
User
ja
co za głupiutki naród. Frajerów szukają tu na potęge.
odpowiedź
User
ho
Z ramienie Partii Rządzącej zawsze beda płacic a reszta to frajerzy.
47 40
odpowiedź
User
krutki
Olaboga! Wszyscy tu niepłacący od lat abonamentu teraz nie będą płacić o włos większej opłaty! Jaka krzywda wam się dzieje, biedaki :)
odpowiedź
User
Zdenek
Kwiat patriotyzmu ma głos: tylko frajer płaci w ojczyźnie podatki. A potem ci okradający własne państwo złodzieje będą pierwszymi pyszczącymi jak jest źle w ojczyźnie. Bolszewickie gnidy...
77 92
odpowiedź