SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT podpisała umowę z Instytutem Łączności, niemal 100 milionów złotych na badanie mediów

Instytut Łączności Państwowy Instytut Badawczy przeprowadzi prace badawczo-rozwojowe, dotyczące jednoźródłowych badań mediów. Wartość podpisanej z Krajową Radą Radiofonii i Telewizji opiewa na 93 miliony złotych - wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl.

fot. materiały prasowefot. materiały prasowe

W związku z podpisaniem umowy przez przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji z Instytutem Łączności na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych w zakresie jednoźródłowych badań telewizji, radia i internetu, instytut ma m.in. prowadzić badania preferencji w zakresie konsumpcji mediów. Będzie się opierać o model panelu telemetrycznego, który bazuje na blisko 2 tys. gospodarstw domowych.

Jak się dowiedzieliśmy, wartość podpisanej umowy wynosi 93 miliony złotych.

Instytut Łączności ma przeprowadzić eksperymenty w zakresie badań skuteczności metod rekrutacji i utrzymania panelu; nowych typów urządzeń telemetrycznych dostępnych na rynku; możliwości automatyzacji pomiaru konsumpcji treści dostępnych w sieciach IP; ma szukać rozwiązań, które zwiększą efektywność rekrutacji; dotyczą możliwości integracji danych z różnych typów paneli badawczych oraz możliwości automatyzacji monitoringu treści audycji.

- Umowa z Instytutem Łączności to kolejny etap konsekwentnej budowy nowej telemetrii w Polsce. Kontynuujemy prace eksperymentalne ale praktycznie jesteśmy gotowi do uruchomienia docelowych badań. Teraz wszystko w rękach rynku - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Witold Kołodziejski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Podczas ostatniej edycji Forum Gospodarczego w Krynicy we wrześniu br. zespół Telemetrii Polska oraz KRRiT poinformował o uruchomieniu jednoźródłowego pomiaru konsumpcji mediów elektronicznych.

- Zapowiedzieliśmy także rozpoczęcie budowy prototypu pomiaru na bazie blisko 2 tys. gospodarstw domowych. Dzięki zawartej właśnie umowie z Instytutem Łącznosci uruchomienie nowoczesnego pomiaru znacząco przyspieszyło i teraz kolej na rynek - podkreśla Michał Wigurski, szef projektu Telemetria Polska.

W Polsce jest kilka firm badających rynek mediów. Oprócz Gemiusa, który tworzy raporty dotyczące internetu, wyniki radia są dostępne w ramach Radio Track Millward Brown, a rynek telewizyjny monitoruje firma Nielsen.

Prace nad jednoźródłowym badaniem mediów pod patronatem KRRiT we współpracy z zespołem Telemetria Polska oraz przedstawicielami rynku trwają od kwietnia 2018 roku.

W 2018 roku liderem oglądalności wśród wszystkich widzów był Polsat, a w grupie komercyjnej TVN. Wśród głównych stacji wzrosty odnotowały TVP1 i TVP2, ale najwięcej zyskały TVP Sport, Super Polsat i TTV. Skrócił się średni czas oglądania telewizji, choć zwiększyły się wydatki reklamowe.

 

Dołącz do dyskusji: KRRiT podpisała umowę z Instytutem Łączności, niemal 100 milionów złotych na badanie mediów

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sad
Dopłaty do górników, dopłaty do prądu, dopłaty do badań, miesięczne kartki 500+ na dziecko.
Jarek odtwarza czasy swojego dzieciństwa.
odpowiedź
User
Kaski
Czy dobrze liczę, że za te pieniądze bez problemu dałoby się odkupić Aleksę od Amazona albo kupić Gemiusa razem z zaparkowanymi przed firmą samochodami? :)
odpowiedź
User
Erazmus
Podziwiam determinację I konsekwencje. KRRiT idzie jak burza.
odpowiedź