SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT rozpisała konkursy na częstotliwości w Rypinie i Kamiennej Górze

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozpisała konkursy na kolejne dwie częstotliwości: w Rypinie i Kamiennej Górze. Oba dotyczą nadawania programu o charakterze społeczno-religijnym.

fot. Shutterstock.comArticle

Po tym jak KRRiT podjęła uchwały o przeznaczeniu do ogłoszenia częstotliwości w Kamiennej Górze (na 103,4 MHz) oraz w Rypinie (91,6 MHz), w Monitorze Polskim ogłosiła konkursy w których mogą zgłaszać się zainteresowani nadawcy.

Oba dotyczą programów o charakterze społeczno-religijnym. W Rypinie (kujawsko-pomorskie) w ramach konkursu będzie można uzyskać zgodę na rozszerzenie koncesji o kolejną stację nadawczą, na okres do wygaśnięcia zmienianej koncesji.

Celem programu ma być „wspieranie lokalnego Kościoła w jego misji ewangelizacyjnej poprzez zapewnienie odbiorcom oferty programowej, która będzie pomagać w integralnym rozwoju człowieka pojmowanego  jako istota religijna żyjąca w wolnym i demokratycznym społeczeństwie”.

Społeczno-religijny charakter programu ma być realizowany poprzez różne rodzaje audycji i formy radiowe, w tym przez audycje słowne i inne przekazy słowne, które zajmą nie mniej niż 12 proc. tygodniowego czasu nadawania programu. Audycje i inne przekazy, które nie będą produkowane przez nadawcę nie będą mogły stanowić więcej niż 90 proc. dobowego czasu nadawania programu.

Z kolei w Kamiennej Górze (dolnośląskie) konkurs dotyczy uzyskania zgody na rozszerzenie koncesji poprzez zamianę częstotliwości stacji nadawczej w Kamiennej Górze (na okres do wygaśnięcia zmienianej koncesji). Chodzi o rozpowszechnianie  programu radiowego o charakterze społeczno-religijnym, który „będzie przedstawiać zagadnienia wiary chrześcijańskiej i społecznej nauki Kościoła katolickiego, służącego formowaniu postaw chrześcijańskich”.

W wykazie wolnych częstotliwości ogłoszonym w marcu 2019 roku znajduje się w sumie siedemnaście lokalizacji. Do listy z lutego br. z Kamienną Górą ze 103,4 MHz, Białystok – częstotliwość 103,9 MHz; Konin 104, 1 MHz; Szczecin - 97,5 MHz, Wrocław – 96,8 MHz, Limanowa – 100,3 MHz, Kielce – 90,9 MHz oraz w Szczecin Warszewo – 98,9 MHz dodano: Bydgoszcz – 104,4 MHz; Biała Podlaska – 95,8 MHz; Lublin – 92,9 MHz; Puławy – 105,8 MHz; Łódź – 106,1MHz; Tomaszów Mazowiecki – 88,4 MHz; Siemiatycze – 92,5 MHz; Sokółka – 91,3 MHz; Paprotnia – 106,0 MHz.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT rozpisała konkursy na częstotliwości w Rypinie i Kamiennej Górze

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
K.
Nie tak dawno narzekało Polskie Radio na brak częstotliwości, robili "akcja alokacja" zamieniając Jedynkę, Dwójkę i BIS dla poprawy odbioru - ponoć. Widać znalazło się i to całkiem sporo
odpowiedź
User
Kuzyra
"wspieranie lokalnego Kościoła w jego misji ewangelizacyjnej poprzez zapewnienie odbiorcom oferty programowej, która będzie pomagać w integralnym rozwoju człowieka pojmowanego jako istota religijna żyjąca w wolnym i demokratycznym społeczeństwie”.
Ale piedolety. Kto słucha lokalnych stacji katolickich? Jest jedno radio, które "ma twarz" które ma wpływ absolutnie na wszystko (szczególnie na rząd) więc po co mnożyć te byty-pasożyty???
odpowiedź
User
gość
I jeszcze ktoś śmie zaprzeczać, że jest to kościelna republika. Posunięcie się dla pewności do tego stopnia, że stwierdza się, że ta religia ma być katolicka to jest obrzydliwa arogancja i ohydne chamstwo.
odpowiedź