SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

KRRiT w sprawie nc+: warunki umów nie powinny się zmieniać, popieramy UOKiK

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zabrała głos w sprawie krytyki platformy cyfrowej nc+. Zdaniem Rady, warunki umów z platformami nie powinny zmieniać się w czasie ich trwania, a ich oferta powinna być bardziej elastyczna.

KRRiT w sprawie nc+: warunki umów nie powinny się zmieniać, popieramy UOKiK

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji kierując się ustawową zasadą ochrony interesu odbiorców uznaje, że jednostronne zmiany wprowadzone w umowach z abonentami spółek Canal+Cyfrowy i ITI Neovision po fuzji ich platform Cyfra + oraz n, nie uwzględniły potrzeb odbiorców i społecznych oczekiwań w zakresie korzystania z pluralistycznej zawartości mediów elektronicznych - napisał w oświadczeniu przesłanym do portalu Wirtualnemedia.pl przewodniczący KRRiT Jan Dworak.
 
W komunikacie podkreślono także, iż KRRiT popiera działania Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, który wszczął postępowanie wyjaśniające na podstawie skarg abonentów. Rada uważa „za konieczne pilne ustalenie czy zostały naruszone zbiorowe interesy konsumentów.”

>>> Będzie nowa oferta nc+

- Zdaniem KRRiT klienci platform satelitarnych powinni mieć prawną gwarancję obowiązywania kontraktu na stałych warunkach przez cały okres trwania umowy zaś osiąganie sukcesu gospodarczego nie może odbywać się kosztem odbiorców, ani wpływać ograniczająco na realizację ich społeczno-kulturowych potrzeb - czytamy w komunikacie.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji poinformowała także, iż „dostrzega potrzebę budowania konsumenckiego rynku płatnych usług dostępu do programów telewizyjnych, który oferowałby większe możliwości wyboru pakietów programowych, a także indywidualnego decydowania o kolejności odbieranych programów”.

Jak zwrócono uwagę w piśmie, przestrzeganie dobrych obyczajów w kontaktach z klientami jest przesłanką, do której odwołuje się orzecznictwo, m.in. wyrok z 6 listopada 1996 r. Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Uznano w nim, że nieuczciwa reklama, wykorzystująca łatwowierność odbiorcy oraz nieumiejętność skomplikowanego wnioskowania, jest niezgodna z dobrymi praktykami.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przypomniała ponadto, że programy TVP1, TVP2, program regionalny TVP SA, Polsat, TVN, TV4 oraz TV PULS powinny być dostępne w każdym oferowanym pakiecie, zwłaszcza podstawowym (najtańszym).
 
Fala zmasowanej krytyki oferty nc+ zaczęła się w dniu jej prezentacji, czyli 21 marca br. i nie widać jej końca. Operator dostaje cięgi od abonentów Cyfry+ i n przede wszystkim za bardzo wysokie ceny pakietów, rozpoczęcie przymusowej migracji abonentów i nieudolny sposób komunikacji z klientami i mediami. Profil Antync+ gromadzący na Facebooku niezadowolonych klientów Cyfry+ i n ma już ponad 85 tys. fanów.

>>> Ludzie platformy n odpowiadają za fiasko nc+

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT w sprawie nc+: warunki umów nie powinny się zmieniać, popieramy UOKiK

16 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
kamil
pora...myśleć nad nową marką dla tego przedsięwzięcia bo z tej tylko miazga została. Mnóstwo kasy, olbrzymie budżety na PR i HR i taką klęskę ponieść ? no brawo...jaka piękna katastrofa :)
odpowiedź
User
PO out
Dworak sie odezwał,a pamiętasz swoją rozmowę w Sejmie z niesiołowskim w sprawie TV Trwam na multipleksie gdzie Konstanty stefan Myszkiewicz niesiołowski mówi "BYDŁO JEDNYM SŁOWEM BYDŁO o widzach.
odpowiedź
User
abcs
Tylko przypomne http://www.youtube.com/watch?v=-H8FP_jBxXc
odpowiedź