SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

KRRiT zmieniła stawki abonamentu RTV, podwyżki niższe niż planowano

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zmieniła wysokość opłat abonamentowych za używanie odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych w 2016 roku.


 

fot. Shutterstock.com Article

Początkowo KRRiT planowała, że miesięczna opłata za używanie telewizora lub telewizora i radia w 2016 roku wynosić będzie 22,90 zł miesięcznie. Teraz kwota ta została zmniejszona do 22,70 zł (w tym roku wynosi ona 21,50 zł).

Z kolei zweryfikowane przez Krajową Radę stawki opłat abonamentowych w przypadku płatności na więcej niż jeden miesiąc wyniosą w przyszłym roku odpowiednio: 44,05 zł za dwa miesiące (w tym roku 41,70 zł), 65,35 zł za trzy miesiące (61,90 zł), 129,40 zł za sześć miesięcy (122,55 zł) oraz 245,15 zł za rok kalendarzowy (232,20 zł).

Regulator podał, że zmiana stawek nastąpiła „po uwzględnieniu średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych z lat 2006-2015”.

Użytkownik odbiornika zobowiązany jest do opłacania abonamentu RTV do 25. dnia pierwszego miesiąca okresu rozliczeniowego. Opłaty na poczet przyszłego roku można wnieść już w bieżącym roku, ale według stawek obowiązujących od 1 stycznia 2016 roku.

Abonament opłacać muszą wszyscy użytkownicy odbiorników radiowych i telewizyjnych, chyba, że są ustawowo z tego zwolnieni. Ze środków podchodzących z niego finansowana jest działalność mediów publicznych.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: KRRiT zmieniła stawki abonamentu RTV, podwyżki niższe niż planowano

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
sokol
Jedni złodzieje odeszli przyśli drudzy co w tych medjach same reklamy i głupje programy kasa idzie na idjotów
23 11
odpowiedź
User
Andrzej
Tras jak bendziesz chciał włączyć telewizor musisz pacierz odmówić za Jarosława i za ojca Tadeusza
18 12
odpowiedź
User
szuhen
Projektowana ustawa medialna zakłada inną formę płatności i zmniejszenie jej wysokości- wcześniejsze wpisy świadczą o abnegacji w tym temacie
14 11
odpowiedź
User
Zdzisiek M.
A to ta Krajowa Rada Parzenia Kawki i Herbatki jeszcze istnieje ? to najwyższy czas ja zlikwidować ...albo rozgonić i psem poszczuć to towarzycho...
18 9
odpowiedź
User
toni
Heh,miało być 10 zł.klika żydka nie wywiązuję się z obietnic,0,20 gr.ale obniżka,TO JEST TA NOWA REFORMA???
11 9
odpowiedź