SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Staruszek oszukany "na kryptowaluty". Stracił prawie 4 mln zł

71-letni mieszkaniec Lublina został nawóiony przez firmę internetowa do zainwestowania w kryptowaluty, przez co stracił 3 mln zł. Kolejne 800 tys. zł przepadło, ponieważ został oszukany przez kancelarię obiecującą odzyskanie straconych pieniędzy.

Nadkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie przekazał, że w czwartek 71-latek powiadomił policję o oszustwie. "Mężczyzna oświadczył, że w 2021 r. chciał zarobić na handlu kryptowalutami. W związku z tym zgodził się na ofertę firmy internetowej" – powiedział.

Przedstawiciele firmy namówili mężczyznę do zainwestowania pieniędzy w nową kryptowalutę. "Pokrzywdzony wykonał wszystkie polecenia przestępców i przekazał im ok. 3 mln zł. Wszystko stracił" - dodał nadkom Gołebiowski.

3 mln zł straty na kryptowalutach

Poszukując pomocy w odzyskaniu utraconych pieniędzy pokrzywdzony natrafił na kancelarię, która – jak się okazało – również go oszukała.

"Przedstawiciele firmy obiecywali odzyskanie dużych kwot. W pewnym momencie stwierdzili, że mają już do wypłaty ok. 400 tys. dolarów" - podał. By otrzymać pieniądze mężczyzna musiał jednak zapłacić za usługę. "W ten sposób sprawcy wyłudzili od 71-latka ponad 800 tys. zł. Gdy ten w pewnym momencie odmówił dalszych wpłat, pojawiły się groźby" – wskazał policjant.

Nadkom. Gołębiowski zaapelował o rozwagę przy próbach inwestycji i nieuleganie presji. "Jeśli podejrzewamy, że doszło do oszustwa, jak najszybciej skontaktujmy się ze swoim bankiem. Należy również o podejrzeniach zawiadomić policję" – zaznaczył.
 

Dołącz do dyskusji: Staruszek oszukany "na kryptowaluty". Stracił prawie 4 mln zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl