SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Krystyna Czubówna. w nowej odsłonie kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych"

Narodowe Centrum Kultury rusza z nową odsłoną kampanii edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych" , poświęconej promocji świadomych postaw wobec języka polskiego. Lektorką w spocie jest Krystyna Czubówna.

Article

Nowy spot kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych”, prowadzonej od 2012 roku przez Narodowe Centrum Kultury, ma przyczynić się do ugruntowania przekonania, że polszczyzna jest tworzona przez każdego użytkownika i że każdy z nas jest za nią odpowiedzialny. Jest także wyrazem przekonania, że wobec zmieniającego się języka warto przyjąć postawę otwartą i akceptującą jego rozwój.

„Ojczysty – dodaj do ulubionych"  od 2012 roku

Za produkcję spotu odpowiada studio "Oko i Ucho", a jego narratorką jest Krystyna Czubówna, dziennikarka i prezenterka, laureatka tytułu specjalnego „Mistrz wymowy". Spoty z jej udziałem zainaugurowały bowiem kampanię w 2012 roku.

Celem kampanii  „Ojczysty – dodaj do ulubionych" jest kształtowanie twórczych, odpowiedzialnych i świadomych postaw wobec języka polskiego, doskonalenie kompetencji językowych, popularyzowanie poprawnego posługiwania się językiem polskim oraz kultury słowa. W ramach kampanii tworzone są i publikowane w sieci porady i ciekawostki językowe, spoty, filmy, animacje, wideoblogi, słuchowiska czy lubiany kalendarz - zrywak.

W efekcie kampanii została również wydana gra planszowa „Ojczysty”. Pod auspicjami kampanii odbywają się ponadto debaty eksperckie, powstają piosenki i teledyski promujące cele projektu.

Dołącz do dyskusji: Krystyna Czubówna. w nowej odsłonie kampanii „Ojczysty – dodaj do ulubionych"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
gosc
P.Czubowna - swietny,meski glos.
Cieply, spokojny, Przy pomocy takiego glosu mozna sprzedac wszystko. Powinna duzo nagrywac antydepresyjnych teksow,relaksujacych.
odpowiedź