SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Nie żyje były dziennikarz Polskiego Radia, Krzysztof Wyrzykowski

Zmarł reportażysta i wieloletni dziennikarz Polskiego Radia, Krzysztof Wyrzykowski. Był autorem kilkuset reportaży dokumentalnych, społecznych i interwencyjnych. Dziennikarz od wielu lat był na emeryturze. Wiadomość o jego śmierci podał portal Polskiego Radia.

Krzysztof Wyrzykowski Fot. Facebook/Fundacja Audionomia Article

Krzysztof Wyrzykowski był wieloletnim pracownikiem Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, ale także nauczycielem wielu pokoleń dziennikarzy. Był laureatem Złotego Mikrofonu (1993 rok), nagród i wyróżnień w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach reportażu radiowego. - Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski i Medalem „Pro Memoria”  za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas drugiej wojny światowej i po jej zakończeniu - podaje Polskie Radio.

Zmarły dziennikarz był absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim, od razu po studiach związał się na stałe z Polskim Radiem. W latach 1992-1998 kierował Redakcją Reportaży w Programie 1 Polskiego Radia. - W 1997 roku zdobył nagrodę na Festiwalu Sztuki Radiowej Prix Bohemia w Pradze. Jego prace znajdują się także w zbiorach fonicznych New York Public Library – informuje Polskie Radio.

Krzysztof Wyrzykowski od wielu lat był już na emeryturze, jak jednak podają jego przyjaciele z Fundacji Audionomia – niemal do końca życia żywo interesował się sprawami radiowego reportażu.

 

 

Dołącz do dyskusji: Nie żyje były dziennikarz Polskiego Radia, Krzysztof Wyrzykowski

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl