SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Ks. Jacek Wieczorek po 20 latach przestaje kierować Radiem Plus Radom. "Biskup podjął taką decyzję"

- Radio nadal jest moją pasją i radością. Zostawiam stację w bardzo dobrym stanie programowym, personalnym i finansowym - mówi nam ks. Jacek Wieczorek, który przez ostatnich 20 lat kierował Radiem Plus Radom. Od 1 lipca dyrektorem rozgłośni będzie ks. Stanisław Piekielnik, który już kiedyś był zastępcą ks. Wieczorka.

Ks. Jacek Wieczorek, fot. Radio Plus Radom Ks. Jacek Wieczorek, fot. Radio Plus Radom

Ks. Jacek Wieczorek nie będzie dłużej dyrektorem Radia Plus Radom. - Biskup podjął taką decyzję, kierując mnie do nowych zadań - wyjaśnia powody rozstania ze stacją. Ks. Wieczorek został mianowany proboszczem parafii św. Mikołaja w Końskich, 50 km od Radomia. To jedna z największych wspólnot parafialnych w diecezji radomskiej. Zmiany ogłosił w środę (22 czerwca) biskup Marek Solarczyk.

Ks. Jacek Wieczorek był dyrektorem Radia Plus Radom od 2002 r. Do stacji przyszedł rok wcześniej. - To ogrom czasu, który poświęciłem dla tej rozgłośni. Radio nadal jest moją pasją i radością. Dokładnie tak samo, jak 21 lat temu, gdy przychodziłem tu do pracy. Cieszę się, że udało nam się z jednej strony zarabiać, a z drugiej realizować główny cel, do jakiego została powołana ta stacja, czyli ewangelizować. Radio Plus Radom zajmuje bardzo mocną pozycję lokalną, sporo czasu na antenie poświęcamy sprawom naszych gmin, parafii i mieszkańcom. To trudny projekt medialny, bo nasza stacja obejmuje swoim zasięgiem trzy różne województwa: nadajemy na południu mazowieckiego, w części łódzkiego i na północy świętokrzyskiego - mówi ks. Wieczorek. I zapewnia: - Zostawiam stację w bardzo dobrym stanie programowym, personalnym i finansowym.

"Da sobie radę"

Jak dodaje ks. Wieczorek, będzie mu brakować radia. - Jeśli chodzi o stacje diecezjalne, to pewnie byłem najdłużej kierującym radiem księdzem. Wiadomo, że jest jeszcze Radio Maryja, ale to inna liga. Na pewno studia z nauk o środkach komunikacji społecznej na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie, osobiste podejście do radia i własna wizja rozgłośni lokalnej pomagały mi się tu dobrze czuć - mówi.

Dyrektorem Radia Plus Radom formalnie pozostaje do końca czerwca. Od 1 lipca jego funkcję przejmie ks. Stanisław Piekielnik, który od 12 lat współpracuje z mediami diecezjalnymi. W latach 2010-2012 był wicedyrektorem Radia Plus Radom. Jako redaktor naczelny prowadzi portal diecezji radomskiej (www.diecezja.radom.pl), współpracuje też z "Gościem Niedzielnym". Wielokrotnie brał udział w szkoleniach dla rzeczników prasowych instytucji kościelnych.

Ks. Jacek Wieczorek mówi nam, że już przekazuje następcy pierwsze informacje dotyczące stacji. - Wiadomo, że doświadczenie w zarządzaniu, relacje z pracownikami i kontakty zdobywa się z czasem, ale myślę, że nowy dyrektor da sobie radę - mówi ustępujący dyrektor Radia Plus Radom.

Kiedyś Radio AVE, dziś sieć Radia Plus

Ks. Wieczorek jest też prezesem Spółki Producenckiej Plus Polska i szefem Rady Programowej Radia Plus. - Co do mojej przyszłości w tych organach decyzję podejmie walne zgromadzenie Spółki Producenckiej Plus Polska. Mamy spotkanie w najbliższy wtorek podsumowujące zeszły rok i wówczas złożę rezygnację - zapowiada.

Ks. Jacek Wieczorek ma 51 lat. Święcenia kapłańskie przyjął w 1997 r. Po studiach we Włoszech wrócił do Polski. W 2001 r. dołączył do Katolickiego Radia Radomskiego AVE. 1 października 2002 r. został dyrektorem tej rozgłośni. Nieco ponad rok później stacja dołączyła do sieci Radia Plus (jako stacja franczyzowa). W listopadzie 2003 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy z Radio AVE na Radio Plus Radom.

Jak wylicza rozgłośnia, dzięki staraniom ks. Wieczorka stacja najpierw uruchomiła własny system nadawczy na kominie dawnej elektrociepłowni Radom - Północ znacznie obniżając koszty funkcjonowania, a także rozszerzyła swój zasięg o stacje w Kupimierzu, Kozienicach i Skarżysku - Kamiennej.

Z najnowszego badania Radio Track wynika, że w okresie od listopada 2021 r. do kwietnia 2022 r. Radio Plus Radom miało 8,8 proc. udziału w słuchalności w Radomiu. Rok wcześniej - w analogicznym okresie - stacja notowała wynik na poziomie 5,1 proc.

Dołącz do dyskusji: Ks. Jacek Wieczorek po 20 latach przestaje kierować Radiem Plus Radom. "Biskup podjął taką decyzję"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Mr
Mogliby pójść śladem Victorii i wyjść z franczyzy. Te starocie grane na antenie są nie do wytrzymania. Byliby wtedy niezłym radiem regionalnym.
0 1
odpowiedź
User
wiseman
Niezły straż, wyniki dobre. Człowiek ma talent. Na przestrzeni 20 lat wiele się zmieniło i pozytywne przejście przez wszystkie zmiany mówi samo za siebie.
1 0
odpowiedź