SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora polskim wydawcą książki Billa Gatesa z planem powstrzymania klimatycznej katastrofy

Wydawnictwo Agora będzie polskim wydawcą książki Billa Gatesa pt. „How to avoid a climate disaster” (polski tytuł: „Jak uniknąć katastrofy klimatycznej”). Światowa premiera książki będzie miała miejsce 16 lutego 2021 roku, tego samego dnia ukaże się również po polsku.

Article

Bill Gates spędził dekadę, badając przyczyny i skutki zmian klimatycznych. Z pomocą ekspertów z dziedziny fizyki, chemii, biologii, inżynierii, nauk politycznych i finansów opracował plan działań, jakie należy podjąć, aby powstrzymać kataklizm, który zagraża przyszłości ludzkiego życia na Ziemi. W swojej książce „How to avoid a climate disaster” wyjaśnia, dlaczego musimy pracować nad zerową emisją gazów cieplarnianych, ale także szczegółowo opisuje, co musimy zrobić, aby ten niezwykle ważny cel osiągnąć.

„How to avoid a climate disaster” przedstawia praktyczny plan osiągnięcia celu, jakim jest zerowa emisja  - nie tylko politykę, którą powinni przyjąć rządzący, ale także to, co my jako jednostki możemy zrobić, aby wspierać najważniejsze instytucje i siebie nawzajem w tym kluczowym zadaniu. Gates podkreśla, że osiągnięcie zerowej emisji gazów cieplarnianych nie będzie ani proste ani łatwe.

Polskie wydanie książki Billa Gatesa ukaże się 16 lutego 2021 r. w tłumaczeniu Michała Rogalskiego nakładem Wydawnictwa Agora. - Jestem podekscytowany tą książką i chętny do kontynuacji rozmów o tym, jak możemy uniknąć katastrofy klimatycznej - komentuje założyciel Microsoftu.

Gates to technolog, lider biznesu i filantrop. W 1975 roku wraz z przyjacielem z dzieciństwa, Paulem Allenem, założył firmę Microsoft; dziś wraz z żoną, Melindą, są współprzewodniczącymi Fundacji Billa i Melindy Gatesów. Zainicjował Breakthrough Energy - przedsięwzięcie mające na celu komercjalizację czystej energii i innych technologii związanych z klimatem.

W drugim kwartale br. przychody sprzedażowe grupy kapitałowej Agora zmalały o 52 proc. do 129,5 mln zł, a przy obcięciu kosztów operacyjnych o 34,4 proc. strata netto pogłębiła się z 6,6 do 41,1 mln zł. W segmencie filmowo-książkowym wpływy w całym półroczu skurczyły się o 34,9 proc. do 157,6 mln zł, a w samym drugim kwartale - o 79,2 proc. do 17,5 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Agora polskim wydawcą książki Billa Gatesa z planem powstrzymania klimatycznej katastrofy

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Olo
Jak uniknąć klimatycznej katastrofy ? to oczywiste , należy mieszkać w rezydencji o powierzchni kilku tysięcy m2, dużo latać prywatnym odrzutowcem i generalnie dużo konsumować. Coś jeszcze ? tak , należy udzielać mądrych rad gawiedzi , której nie stać na takie życie
odpowiedź
User
fred
Bajdurzenia Bila to tylko agora może wydać
odpowiedź
User
Emanuel
Bajdurzenia Bila to tylko agora może wydać

10/10
odpowiedź