SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Książka „Nadzieja” z tekstami Tokarczuk, Krall, Myśliwskiego i Szczygła w akcji Agory na rzecz seniorów

Wydawnictwo Agora rusza z akcją charytatywną „Nadzieja”, w ramach której polscy pisarze pomagają seniorom w czasie pandemii. W działaniach biorą udział m.in. Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Hanna Krall i Mariusz Szczygieł. Pisarze tworzą wspólnie książkę, z której cały dochód zostanie przeznaczony na wsparcie ośrodków pomocy dla seniorów. Przedsprzedaż ruszyła w zeszły piątek.

Article

Inicjatywa ma nieść pomoc tym, których trudny czas epidemii dotyka najmocniej - osobom starszym znajdującym się w grupie największego ryzyka zakażenia i najcięższego przebiegu COVID-19. Jej odbiorcami będą mieszkańcy i pacjenci ośrodków pomocy społecznej i hospicjów, również prowadzonych przez organizacje społeczne, które nie otrzymują wystarczającego wsparcia ze strony państwa i borykają się z brakiem personelu, sprzętu, maseczek czy kombinezonów.

Publikacja składa się z ponad czterdziestu tekstów - opowiadań, reportaży, wierszy, a nawet komiksu, nawiązujących do tytułowej nadziei - autorstwa m.in. Olgi Tokarczuk, Hanny Krall, Wiesława Myśliwskiego, Ewy Lipskiej, Andrzeja Stasiuka, Mariusza Szczygła, Magdaleny Grzebałkowskiej, Joanny Bator (z duecie z Przemysławem Truścińskim Trustem), Jacka Dehnela, Wojciecha Chmielarza, Małgorzaty Rejmer, Sylwii Chutnik, Grażyny Plebanek, Ignacego Karpowicza, Mikołaja Grynberga, Łukasza Orbitowskiego, Ziemowita Szczerka, Dominiki Słowik, Katarzyny Boni, Julii Fiedorczuk, Filipa Springera, Małgorzaty Lebdy, Krzysztofa Vargi, Natalii Fiedorczuk-Cieślak, Pawła Piotra Reszki, Jarosława Mikołajewskiego czy Waldemara Bawołka.

 

Powstająca w ramach akcji książka pt. „Nadzieja" pojawi się w księgarniach 8 lipca br., a w formie e-booka - 23 czerwca. Natomiast od 22 maja książkę-cegiełkę w wersji papierowej można nabyć w przedsprzedaży na stronach Kulturalnysklep.pl oraz na Empik.com a także w formie e-booka na Publio.pl. We wszystkich kanałach sprzedaży egzemplarz kosztuje 50 zł.

Wszyscy zaangażowani w akcję i powstanie książki pracują jako wolontariusze, łącznie z drukarniami Abedik, Perfect i POZKAL, które zaoferowały druk pierwszego nakładu za darmo. Okładkę „Nadziei" bez wynagrodzenia zaprojektował Łukasz Piskorek/Fajne Chłopaki.

Wydawca zapewnia, ze akcja będzie kontynuowana także po zakończeniu pandemii. Wyboru placówek dokona Fundacja Agory we współpracy z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich - partnerem i patronem projektu. Partnerem akcji jest również Empik.

W inicjatywę angażują się media Agory: „Gazeta Wyborcza" oraz serwis Wyborcza.pl, portal Gazeta.pl, Radio TOK FM i tokfm.pl, Radio Pogoda, Radio Złote Przeboje, Rock Radio, w których przez najbliższe tygodnie będzie można m.in. czytać i słuchać rozmów z autorami oraz osobami zaangażowanymi w projekt, a także przedpremierowo zapoznawać się z fragmentami książki. Pierwszy tekst - esej Wiesława Myśliwskiego - został opublikowany 23 maja br. na łamach weekendowego wydania „Gazety Wyborczej". Premierowe opowiadanie Wojciecha Chmielarza ukaże się na Tokfm.pl. Akcję w swoich mediach społecznościowych oraz na stronach internetowych wspierają również Helios, Next Film, AMS, Pasibus, Publio.pl i Kulturalnysklep.pl.

Organizatorzy i partnerzy projektu zachęcają wszystkie media, instytucje i organizacje do włączenia się do akcji i wspólnej pomocy seniorom.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Książka „Nadzieja” z tekstami Tokarczuk, Krall, Myśliwskiego i Szczygła w akcji Agory na rzecz seniorów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl