SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Księżna Meghan i książę Harry pozywają "Mail on Sunday"

Meghan Markle, księżna Sussexu i jej mąż, wnuczek Elżbiety II książę Harry, złożyli do sądu pozew przeciwko brytyjskiej gazecie "Mail on Sunday". Chodzi o publikację prywatnego listu księżnej z 2018 roku. Jak stwierdził w wydanym oświadczeniu książę Harry, jego żona pada ofiarą "tych samych potężnych sił", przez które "stracił matkę".

Pozew dotyczy prywatnego listu, jaki Meghan Markle wysłała do swojego ojca Thomasa Markle'a w ubiegłym roku. "Mail on Sunday" opublikowała treść korespondencji, w której księżna pisze m.in. o trudnej relacji z ojcem, swoich uczuciach i tym, że tata "złamał jej serce na milion kawałków". Markle zaapelowała do ojca w liście, by "przestał kłamać, jeśli ją kocha" i "zadawać ból". Prosiła również, żeby dał żyć jej i jej rodzinie w spokoju.

Meghan i Harry kontra "Mail on Sunday"

Meghan i Harry oskarżają "Mail on Sunday" o publikację listu w ramach "kampanii tej grupy medialnej, mającej na celu publikowanie historii fałszywych i celowo uwłaczających księżnej, a także jej mężowi".

Reprezentująca książęcą parę kancelaria Schillings skierowała pozew w związku z naruszeniem ich prywatności i praw autorskich do treści prywatnej korespondencji, po fiasku rozmów z wydawcą na temat ugody. Nie wiadomo nic o roszczeniach księżnej i księcia Sussexu. Do informacji publicznej podano jedynie, że Meghan i Harry opłacają sprawę z prywatnych środków.

W wydanym oświadczeniu książę Harry pisze: "moja żona stała się jedną z najnowszych ofiar brytyjskiej prasy brukowej, która prowadzi kampanię przeciwko ludziom bez zastanowienia się nad konsekwencjami. Widziałem, co się dzieje, gdy ktoś, kogo kocham, zostaje upokorzony do tego stopnia, że nie jest już traktowany ani postrzegany jako prawdziwa osoba. Straciłem matkę i teraz patrzę, jak moja żona pada ofiarą tych samych potężnych sił".  

"Mail on Sunday" należy do koncernu medialnego  Associated Newspapers (obecnie DMG Media). W swoim portfolio ma takie tytuły jak  "Daily Mail", "Mail Today", "Metro", "Irish Mail Today" oraz serwisy internetowe MailOnline, Metro.co.uk

Dołącz do dyskusji: Księżna Meghan i książę Harry pozywają "Mail on Sunday"

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Marek
I Polsce jest to samo, za kłamstwo które rani, dziennikarz powinien odpowiadać karnie i materialnie, wtedy etyka i i prestiż tego zwodu wróci.
odpowiedź
User
sedeUlcetskit
Добрый день, уважаемый владелец сайта bbcar.ru ! Буквально одна минутка вашего времени.
Может быть программа 1С у вас уже есть, но если ещё нет, то 1С:Бухгалтерия базовая + 1С-Отчетность на 1 год всего за 3 900р.! А подключение 1С-Отчетности и вообще БЕСПЛАТНО!
Но мы не просто продаём программу, мы КРУГЛОСУТОЧНО поддерживаем своих клиентов, вне зависимоти от вашей географии! Также, доступна онлайн-консультация по любым продуктам прямо на сайте. Помощь и реализация любых ваших проектов по автоматизации торговли и учёта.
Широкий выбор торгового оборудования, отраслевые решения, электронные сервисы, антивирусы!
Подробнее тут: https://cutt.us/rNupgLLj
odpowiedź