SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kto do rad nadzorczych Radia Gdańsk i Radia Olsztyn?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zakończyła II etap konkursu na członków rad nadzorczych Radia Gdańsk i Radia Olsztyn.

Kto do rad nadzorczych Radia Gdańsk i Radia Olsztyn?

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji  po dokonaniu oceny kandydatur podjęła we wtorek uchwałę o dopuszczeniu do III etapu konkursu do Rady Nadzorczej Radia Gdańsk następujących osób:

Wojciech Charkin (inżynier elektronik, posiada doświadczenie dziennikarskie, i doświadczenie w dziedzinie zarządzania, wykładowca akademicki), Michał Dąbrowski (dziennikarz prasowy, telewizyjny i radiowy, związany zawodowo z Oddziałem TVP w Gdańsku oraz Akademią Morską w Gdyni), Zbigniew Jasiewicz (dr nauk o kulturze fizycznej, posiada wieloletnie doświadczenie menadżerskie, dyrektor oddziału TVP w Gdańsku), Jan Kreft (dr nauk ekonomicznych, dziennikarz z doświadczeniem w dziedzinie zarządzania, dyrektor w firmie prywatnej, wykładowca akademicki), Justyna Kujawska (dr nauk ekonomicznych, wykładowca akademicki), Marek Litka (ekonomista, posiada wiedzę z zarządzania projektami multidyscyplinarnymi obejmującymi tworzenie strategii i zarządzanie budżetami, dyrektor ds. rozwoju w spółce prywatnej), Wojciech Nowicki (ekonomista z doświadczeniem w zarządzaniu w mediach), Donat Paliszewski (prawnik specjalizujący się w obsłudze spółek prawa handlowego, mediów, jednostek samorządu terytorialnego, właściciel kancelarii adwokackiej) oraz Andrzej Trojanowski (absolwent wydziału administracji, dziennikarz, dyrektor biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu i Euro2012).

Do Rady Nadzorczej  Radia Olsztyn KRRiT podjęła uchwałę o dopuszczeniu do III etapu konkursu następujących osób:

Władysław Bogdanowski (absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, dziennikarz, wieloletni redaktor naczelny i członek Zarządu Radia Olsztyn, obecnie członek Zarządu Polskiego Radia SA i członek Rady Nadzorczej Radia Olsztyn), Mieczysław Burzyk (absolwent Wydziału Elektroniki Politechniki Warszawskiej, posiada doświadczenie w zarządzaniu w rozgłośni radiowej, główny specjalista ds. technicznych w Radiu Olsztyn), Szczepan Figiel (dr hab. nauk ekonomicznych, ekonomista, specjalista w dziedzinie analizy rynku i ekonomii menedżerskiej, pracownik naukowy), Mirosław Gornowicz (dr hab. nauk ekonomicznych, pracownik naukowy), Czesław Hołdyński (prof. dr hab. nauk biologicznych, pracownik naukowy), Krzysztof Krukowski (dr nauk ekonomicznych, posiada doświadczenie w dziedzinie zarządzania i marketingu, specjalista z zakresu pozyskiwania i zarządzania funduszami strukturalnymi UE i zarządzania strategicznego), Mirosław Michalski (dr hab. nauk weterynaryjnych z doświadczeniem w dziedzinie zarządzania m.in. w instytucjach publicznych, pracownik naukowy), Bogumił Osiński (absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Olsztynie, dziennikarz telewizyjny, krytyk filmowy, wykładowca akademicki, przez wiele lat był dyrektorem Oddziału TVP Gdańsk, dyrektor festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie), Krzysztof Panasik (zootechnik, wieloletni dziennikarz prasowy i radiowy, współpracownik Radia Olsztyn, autor publikacji o tematyce regionalnej, scenarzysta filmowy) i Włodzimierz Sitek (prof. dr hab. nauk prawnych, wykładowca akademicki).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto do rad nadzorczych Radia Gdańsk i Radia Olsztyn?

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pytanie
Jeżeli Bogdanowski zostanie powołany do RN to znaczy, że będzie musiał złozyć rezygnację z zarządu ?
8 8
odpowiedź
User
odpowiedź
Nie. Były już takie przypadki. Vide Wawrzeński, który jest w RN TVP i jednocześnie prezesem RDC.
8 8
odpowiedź