SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kto słucha Radia Eska?

Radio Eska zaprezentowało profil swojego słuchacza

Aktywny, zadowolony z życia "totalny" konsument, otwarty na nowości młody człowiek w wieku 15-39 lat, mieszkający w dużym mieście - taki właśnie jest słuchacz Radia Eska - wynika z informacji przekazanych w komunikacie prasowym przez radio Eska.

Blisko 82 proc. słuchaczy Radia Eska to osoby w wieku 15-39 lat. Większość z nich mieszka w dużych miastach - powyżej 100 tys. mieszkańców. Ponad jedną trzecią z nich stanowią studenci (36,6 proc.), z czego większość pochodzi z dobrze sytuowanych rodzin (pracowników umysłowych lub właścicieli prywatnych firm).

27,2 proc. słuchaczy Eski to dyrektorzy, pracownicy umysłowi i właściciele firm. Ponad połowa z nich ma wykształcenie średnie lub wyższe, zna również języki obce.*

Zdecydowana większość słuchaczy Eski dobrze ocenia swoją sytuację materialną (81,4 proc.). To osoby spędzające wakacje za granicą, lubiące markowe ubrania. Weekendy spędzają poza miastem, chętnie odwiedzają puby, kina i restauracje. Lubią też robić zakupy.

Dwie trzecie z tych osób ma komputer (68 proc.), a także video (75 proc.) oraz telewizję kablową i satelitarną. Wiele z nich ma Internet w domu i aktywnie z niego korzysta, także poza domem.

Niemal wszyscy - bo 90 proc. słuchaczy Eski - ma telefon komórkowy i wciąż wysyła SMS-y. Samochód w gospodarstwie domowym ma do dyspozycji ponad 75 proc. osób, do których swój program adresuje Eska.

* - w informacji wykorzystano również dane z TGI, SMG/KRC a Millward Brown Co., porównanie grup docelowych, VII'03- VI'04,TG1 Lal, TG2: zasięg dzienny, Radio Eska i Hit FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kto słucha Radia Eska?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl