SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Reporterka TVP Info w Sejmie nie pytała Kaczyńskiego, tylko pomogła mu uniknąć pytań innych dziennikarzy

W środę na korytarzu sejmowym reporterka TVP Info Monika Drozd pokazała Jarosławowi Kaczyńskiemu, jak przejść w miejsce, do którego nie mają dostępu media. Inni dziennikarze próbowali uzyskać od prezesa PiS wypowiedzi.

Monika Drozd i Jarosław Kaczyński, fot. TVN24Article

Jarosław Kaczyński pojawił się w środę na korytarzu sejmowym w otoczeniu ochroniarza i marszałek Elżbiety Witek. Grupa dziennikarzy, m.in. z „Gazety Wyborczej” i TVN24, szła za liderem PiS i zadawała pytania, m.in. o demonstracje w wielu miastach po śmierci w szpitalu w Nowym Targu kobiety w piątym miesiącu ciąży.

Monika Drozd z TVP Info pokazała Kaczyńskiemu drogę

W tej grupie była też Monika Drozd z TVP Info. Kamery zarejestrowały, jak w pewnym momencie Kaczyński starał się przejść do miejsca, gdzie nie mogą wchodzić dziennikarze. - Panie prezesie - tutaj, tutaj jest przejście - powiedziała do niego Drozd, wskazując na drzwi. Te okazały się zamknięte.

Wtedy reporterka TVP Info wskazała prezesowi PiS inną drogę. - Trzeba będzie z tamtej strony podejść, bo tutaj jest pozamykane - tłumaczyła mu, wskazując, gdzie trzeba iść.

Odpowiadając na pytania w sprawie śmierci ciężarnej kobiety w szpitalu w Nowym Targu, Jarosław Kaczyński odniósł się do kwestii wniosku grupy posłów PiS do Trybunału Konstytucyjnego i związanego z nim wyroku TK z 2020 r., w którym Trybunał orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu. - Ani we wniosku, ani oczywiście w orzeczeniu Trybunału, bo oczywiście Trybunał jest związany wnioskiem, nie było ani słowa o sprawie zagrożenia życia i zdrowia kobiety. Tu się nic nie zmieniło - powiedział.

- Takiej sprawy nie ma. Ona jest wymyślona przez propagandę; to jest część tej urojonej rzeczywistości - dodał prezes PiS.

Monika Drozd od niedawna przygotowuje dla TVP Info relacje z Sejmu, wcześniej jedynie zadawała pytania politykom, a operator nagrywał ich wypowiedzi.

Przed pracą w TVP była rzeczniczką prasową Centrum Opatrzności Bożej. Studiowała na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Według danych Nielsen Audience Measurement w maju br. średnia widownia minutowa TVP Info wynosiła 242 170 osób, co dało 4,68 proc. udziału w rynku oglądalności (po spadku rok do roku o 12,5 proc.).

Dołącz do dyskusji: Reporterka TVP Info w Sejmie nie pytała Kaczyńskiego, tylko pomogła mu uniknąć pytań innych dziennikarzy

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość X
Blokowanie innych mediów, wstyd.
odpowiedź
User
dh
Co za ściera...
odpowiedź
User
Trust
Nie reporterka TVP Info, tylko pracownica. A w zasadzie to służebnica
odpowiedź