SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Kuba Wojewódzki odchodzi z Rock Radia. Agora stawia na Radio Pogoda

Wczoraj Grupa Radiowa Agory złożyła w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji wnioski o zmianę Rock Radia w Radio Pogoda w trzech miastach - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Mamy nadzieję, że KRRiT pozytywnie odniesie się do propozycji - tłumaczy Adam Fijałkowski, wiceprezes Grupy Radiowej Agory.

Kuba Wojewódzki i Mikołaj Lizut Article

Agora chce mocniej rozwijać nowo powstałe Radio Pogoda, kierujące ofertę do seniorów. Wiceprezes Grupy Radiowej Agory (GRA) Adam Fijałkowski wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl, że udziały tej rozgłośni w rynku radiowym stale rosną, choć rozpoczęła ona nadawanie w czerwcu 2015 roku.

- Stacja z miesiąca na miesiąc zdobywa kolejnych słuchaczy i umacnia swoją pozycję na polskim rynku radiowym. To wyjątkowa oferta programowa, przygotowana z myślą o osobach w wieku 50+, które stanowią coraz bardziej atrakcyjną grupę dla wielu reklamodawców - tłumaczy wiceprezes GRA. - Uważamy, że Radio Pogoda to projekt o bardzo dużym potencjale i warto go rozwijać, poszerzając zasięg stacji - dodaje Fijałkowski. Wcześniej taką samą deklarację składał Bartosz Hojka, prezes Agory.

Dlatego GRA chce zmienić nazwę trzech rozgłośni nadających pod marką Rock Radio - w Bydgoszczy, Wrocławiu i na terenie Aglomeracji Śląskiej. Będzie to wymagało zgody Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, do której w poniedziałek wpłynęły odpowiednie wnioski. - Mamy nadzieję, że KRRiT pozytywnie odniesie się do tej propozycji zmiany - mówi nam Adam Fijałkowski.

Również wczoraj zarząd GRA zdecydował o zakończeniu współpracy z Kubą Wojewódzkim, który na antenie Rock Radia wspólnie z Piotrem Kędzierskim prowadził codzienną audycję „Książę i żebrak”. Zawarty w 2014 roku kontrakt Wojewódzkiego wygaśnie w lutym br. i nie będzie przedłużany. Nadawca jest zadowolony z tej współpracy. - Przez ostatnie dwa lata udało nam się wspólnie zrealizować wiele ciekawych pomysłów. Bardzo pozytywnie oceniamy tę współpracę, zdecydowaliśmy się jednak jej nie przedłużać i skupić na realizacji kolejnych, nowych projektów, które będą atrakcyjne dla naszych słuchaczy - podkreśla Adam Fijałkowski.

Z funkcji redaktora naczelnego Rock Radia odwołany został Mikołaj Lizut, który jednak pozostaje związany z Grupą Radiową Agory - od lutego poprowadzi nowy program w Radiu TOK FM. Pracę w redakcji Rock Radia straciło za to kilku realizatorów.

Nadawca - pytany o plany likwidacji Rock Radia - zapewnia, że rozgłośnia nadal będzie działać w pozostałych czterech miastach, tj. w Warszawie, Poznaniu, Opolu i Krakowie. - W innych lokalizacjach będziemy zachęcać słuchaczy do włączenia stacji w internecie - dodaje wiceprezes GRA.

Radio Pogoda gra muzykę głównie z lat 40., 50. i 60., jest nadawana w Poznaniu, Krakowie i Opolu. Z badania Radio Track wynika, że w czwartym kwartale ub.r. udział Radia Pogoda w rynku radiowym wyniósł 0,4 proc., a Rock Radia - 0,5 proc.

Warto przypomnieć, że tydzień temu w sprzedaży ukazał się nowy miesięcznik Agory „Pogoda na życie”, który jest kierowany do czytelników po 50. roku życia. Tytuł został przygotowywany we współpracy z Radiem Pogoda.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kuba Wojewódzki odchodzi z Rock Radia. Agora stawia na Radio Pogoda

30 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
50+
Z muzyką z lat 40-60 to chyba jest radio dla 70+. Ja mam 50+ I chętnie słucham też kawałków z lat. 70-tych, a nawet 80-tych. W końcu to jest okres mojej młodości. Ale to muszą być dobre kawałki, a nie dyskotekowe łupu cupu. Fogg i Platersi skąd inna znakomici, to jednak oferta dla moich rodziców.
42 10
odpowiedź
User
j
Gazeta redagowana przez stażystów nieznających się na tym co robią. Wyborcza bijąca pianę bo brat wicenaczelnego został szefem TVP i radio dla emerytów. Agora 2016. Gratulacje na Czerską pajace od Michnika.
31 22
odpowiedź
User
pavv
Już było takie radio co to tylko na internet postawiło - Eska Rock - i wszyscy już o nim zapomnieli.
41 15
odpowiedź