SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kucharek za milion dolarów!

W połowie listopada rozpoczyna się pierwsza na tak dużą skalę kampania reklamowa "Kucharka" - wiodącego produktu firmy Prymat - uniwersalnej przyprawy do potraw. Jej celem jest umocnienie wizerunku "Kucharka" jako partnera / pomocnika w kuchni oraz uzyskanie wzrostu sprzedaży.

"Kucharek" to uniwersalna przyprawa, posiadająca szerokie zastosowanie w sztuce kulinarnej. Wprowadzona na rynek w 1995 r. błyskawicznie zdobyła uznanie klientów, co zaowocowało dużym sukcesem rynkowym w Polsce, jak również w innych krajach, do których jest eksportowana (np. w Niemczech, Kanadzie, na Słowacji, Litwie, Łotwie). Według badań przeprowadzonych przez AC NIELSEN w okresie czerwiec 2002 - lipiec 2002 udział ilościowy przyprawy KUCHAREK w rynku przypraw uniwersalnych wyniósł 30,60%, tracąc do lidera rynku jedynie 1,58% (lider 32,18%) i wykazuje stałą tendencję wzrostową.

Spot telewizyjny zatytułowany "Pogotowie kulinarne" to krótki "film akcji". Nawiązujemy do znanych wszystkim symboli - pogotowia ratunkowego przyjeżdżającego na wezwanie, by wyleczyć chorego. Tym razem jednak na sygnale nadjeżdża specjalny ambulans z zespołem kucharzy mających za zadanie uratować zupę, której smak - oczywiście bez Kucharka - pozostawia wiele do życzenia. Spot posiada wyraźną fabułę, a jednocześnie jego formuła, komendy wydawane przez głównego kucharza jego asystentom podczas "reanimacji" zupy, pozwalają na wyraźne pokazanie produktu oraz jego zastosowanie. Humor i niecodzienność spotu wyróżniają kampanię Kucharka spośród innych reklam tej kategorii produktów.

W kampanii jest użyty nowy selling line Kucharka nawiązujący do fabuły spotu "Kucharek. Sposób na dobry smak.", natomiast ogłoszenia do prasy branżowej zostały oparte na intrygującym pytaniu "Kucharek znika z półek?" mającym zachęcić właścicieli sklepów do zrobienia zapasów Kucharka. Kampania obejmie ogólnopolską telewizję (TVP1, TVP2, TVN) i radio (RMF FM, PR I), nośniki reklamy zewnętrznej w całej Polsce, prasę branżową oraz materiały POS w miejscach sprzedaży. Budżet kampanii znacznie przekroczył milion dolarów.

Agencją odpowiedzialną za całość kampanii (strategia, kreacja, produkcja oraz planowanie i zakup mediów) jest ART FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Kucharek za milion dolarów!

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl