SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Kwota zaległych płatności Polaków wzrosła do 21,97 mld zł

Łączna kwota zaległych płatności Polaków z tytułu niespłaconych kredytów i innych zobowiązań wobec firm dostarczających usługi masowe wyniosła 21,97 mln zł w II kw., co oznacza wzrost o 82% w skali roku, wynika z raportu InfoDług, opublikowanego przez BIG InfoMonitor.

W II kwartale kwota zadłużenia Polaków wzrosła o ponad 15% w porównaniu z I kw., tj. o 2,91 mld zł.

Średnie zadłużenie Polaka wynosiło 11.395 zł w II kw., co oznacza wzrost o 926 zł, tj. 8,84% w skali kwartału.

Rośnie również liczba osób, które mają problem z terminowym regulowaniem należności. W ciągu ostatnich trzech miesięcy przybyło ich 106 870. Kwartalny wzrost liczby niesolidnych dłużników wyniósł 5,86%.

Liczba klientów podwyższonego ryzyka wyniosła 1,92 mln w sierpniu.

„Średnio 5,1% Polaków nie reguluje swoich zobowiązań terminowo. W tej grupie niemal najmniejszy odsetek stanowią osoby w wieku 60+. Należy jednak zauważyć, że w ciągu ostatniego roku przybyło 145 794 dłużników w wieku 60+ – jest to roczny przyrost o ponad 75%. Niepokojąca jest niemal trzykrotnie większa dynamika wzrostu ilości dłużników w wieku 60+ w stosunku do ilości wszystkich dłużników, lecz nadal takie osoby stanowią jedynie 17,62% polskich dłużników”- podano w raporcie.

Klient podwyższonego ryzyka to osoba, która zalega z terminowymi płatnościami. Na całościową kwotę zaległych płatności składają się zobowiązania wynikające z niespłacanych kredytów bankowych, pożyczek, opłat leasingowych, a także opłat za media, usługi telekomunikacyjne, czynsz za mieszkanie czy należności alimentacyjne.

Dołącz do dyskusji: Kwota zaległych płatności Polaków wzrosła do 21,97 mld zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl