SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

L’Oreal Polska wstrzymał kampanie reklamowe w telewizji. "Wydatki zostały relokowane"

Firma kosmetyczna L’Oreal Polska, właściciel takich marek jak m.in. Garnier, Maybelline od kwietnia nie reklamuje się w telewizji. Firma wstrzymała też wszystkie prowadzone przetargi marketingowe. - W obecnej sytuacji niektóre wydatki promocyjne i inwestycje zostały relokowane - wyjaśnia serwisowi Wirtualnemedia.pl Barbara Stępień, corporate communication director w L’Oreal Polska.

Reklama L'Oreal z Grażyną TorbickąArticle

Koncern kosmetyczny L’Oreal Polska wstrzymał od kwietnia br. swoje działania reklamowe w telewizji. Odzwierciedlają to dane Nielsen Audience Measurement, przygotowane dla nas przez One House.

W marcu br. firma wydała w telewizji (na reklamę i sponsoring łącznie) blisko 16 mln zł, w kwietniu było to już tylko 38,9 tys. zł (spoty w paśmie nocnym, realizowane jeszcze w obrębie zleceń marcowych). Reklamy pojawiały się na antenach m.in. MTV, AXN, Lifetime, CI Polsat, Polsat Seriale, Kino Polska, Zoom TV, TVP Kultura.

Dla porównania w marcu 2019 roku było to 12,98 mln zł, a w całym kwietniu ub.r. - 15,73 mln zł.

- Z oczywistych powodów, koncentrujemy się teraz na realizacji naszego programu solidarnościowego skierowanego do pracowników służby zdrowia, przedsiębiorców i dostawców współpracujących z Grupą. Bezpieczeństwo naszych pracowników i adresowanie zmieniających się potrzeb i zachowań konsumentów to kolejne z priorytetów. W obecnej sytuacji niektóre wydatki promocyjne i inwestycje zostały relokowane, tak aby być bliżej konsumenta - tłumaczy w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Barbara Stępień, corporate communication director w L’Oreal Polska.

Nie odpowiedziała jednak, na jak długo zostały wstrzymane kampanie telewizyjne i czy te ograniczenia dotyczą też pozostałych mediów. Nie skomentowała też informacji dotyczących zawieszonych przetargów.

-  Myślę, że dzisiaj w kontekście zaniechania czy ograniczenia inwestycji w telewizji dla większości reklamodawców nie ma dobrych czy złych decyzji. Wszystkie są głęboko przemyślanymi decyzjami biznesowymi wykraczającymi daleko poza komunikację i marketing - i często jest to wybór mniejszego zła - komentuje dla Wirtualnemedia.pl Katarzyna Baczyńska, head of media w One House.

- Oczywiście możemy dywagować o konsekwencjach spadku wskaźników świadomościowych wskutek wstrzymania działań i rozpatrywać to w kategoriach niewykorzystanej szansy (lepsze warunki kosztowe, wyższe oglądalności), ale z drugiej strony mamy do czynienia z sytuacją absolutnie ekstremalną w ujęciu biznesowym. Pamiętajmy też, że szansa na przełożenie dzisiaj zainwestowanych w komunikację pieniędzy na realną sprzedaż przy zachowaniu tej samej efektywności co przed pandemią jest w przypadku większości sektorów po prostu nie możliwe - dodaje Baczyńska.

Według danych Nielsen Audience Measurement cennikowe wpływy reklamowe telewizji w marcu br. zwiększyły się rok do roku o 3,75 proc. Liderem przychodów z reklam był Polsat, a najwięcej na spoty telewizyjne wydała firma Aflofarm.

Dołącz do dyskusji: L’Oreal Polska wstrzymał kampanie reklamowe w telewizji. "Wydatki zostały relokowane"

8 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Oglądam tvp
Brawo korona
odpowiedź
User
Adam M.
"Relokacja" - jakie ekstra korpo-słowo. Teraz w czołowych mediach nie będzie zwolnień, tylko "relokacja pracownika i generowanych przez niego kosztów" :D
odpowiedź
User
Marlena
jak miło, rozdmuchane do granic niemożliwości budżety w końcu ktoś przewietrzy.
odpowiedź