SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"L'Osservatore di Strada" - nowa watykańska gazeta uliczna

„L’Osservatore di Strada” - to tytuł nowej watykańskiej gazety ulicznej, której pierwszy numer rozdano uczestnikom modlitwy Anioł Pański z papieżem Franciszkiem w obchodzoną w środę uroczystość Świętych Piotra i Pawła. Miesięcznik dedykowany jest ubogim i potrzebującym, i jest wraz z nimi przygotowywany.

Article

Nowa publikacja, wydawana na papierze i w wersji elektronicznej, jest dodatkiem do watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano” i będzie ukazywać się w każdą pierwszą niedzielę miesiąca. Finansowana jest z darowizn.

O jej znaczeniu papież mówił podczas spotkania na południowej modlitwie z udziałem 15 tys. wiernych, przybyłych na plac Świętego Piotra w Wiecznym Mieście.

„W tej gazecie ostatni stają się protagonistami: osoby ubogie i zepchnięte na margines uczestniczą w pracy redakcji, pisząc, udzielając wywiadów, ilustrując strony tego miesięcznika oferowanego za darmo” - wyjaśnił Franciszek.

Powiedział, że można wręczyć datek na rzecz tej publikacji. „Ale bierzcie ją swobodnie, bo to piękna praca u podstaw jako głos tych, którzy są na marginesie” - dodał.

Jak zapowiedziano w Watykanie, w pracy nad kolejnymi edycjami będą uczestniczyć również pisarze, dziennikarze, artyści. Ilustrację do pierwszego numeru przygotował znany rzymski artysta uliczny Maupal, autor słynnych murali przedstawiających papieża na przykład jako Supermana.

 

Dołącz do dyskusji: "L'Osservatore di Strada" - nowa watykańska gazeta uliczna

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl