SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Barbie tworzy kolekcję lalek z przetworzonego plastiku z oceanów

Firma Mattel, właściciel marki Barbie, wprowadza na rynek kolekcję lalek Barbie Loves the Ocean, wykonaną z przetworzonego plastiku.

Article

Nowe lalki Barbie Loves the Ocean zostały wykonane w 90 proc. z plastiku zebranego z terenów w odległości 50 km od linii brzegowej oceanów, na których nie funkcjonują formalne systemy zbierania odpadów. Nie dotyczy to głowy, butów, tabletu i latarenki plażowej.

Takie pozyskiwanie i wykorzystanie surowca przez Mattel ma inspirować i angażować dzieci do budowania bardziej ekologicznej – zielonej przyszłości.

Ponadto w ten sposób firma Mattel realizuje cele, w myśl których do 2030 roku, wszystkie produkty i opakowania będą wykonane w 100 proc. z tworzyw pochodzących z recyklingu, nadających się do ponownego przetworzenia lub biopochodnych.

- W Mattel chcemy umożliwić następnemu pokoleniu odkrywanie cudów dzieciństwa - mówi prezes Mattel, Richard Dickson. - Czujemy się odpowiedzialni za nie, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby dzieci mogły odziedziczyć świat pełen potencjału - dodaje.

Barbie ma zmieniać świat

Nowej kolekcji lalek będzie towarzyszyć również premiera vloga Barbie, który będzie się skupiać na dawaniu wskazówek, jak dzieci mogą chronić naszą planetę. Do tego przypominamy, że w maju 2021 r. koncern uruchomił program „Mattel PlayBack”, który pozwala na zbieranie nieużywanych zabawek i ponowne ich wykorzystanie do produkcji nowych.

Firma Mattel planuje, aby do końca 2021 roku papier oraz materiał zawierający włókna drzewne zawarte  w opakowaniach pochodził w 95 proc. z recyklingu lub posiadał certyfikat Forest Stewardship Council (FSC).

Dołącz do dyskusji: Barbie tworzy kolekcję lalek z przetworzonego plastiku z oceanów

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
privat
Niech nie zapomni jeszcze o odpadach i ściekach komunalnych!
odpowiedź
User
mate
Aby walczyć z plastikiem będziemy produkować jeszcze więcej plastiku proste. A wy to kupujcie za ciężkie pieniądze
odpowiedź
User
Pixy
Nikt z nie namawia na zakup zabawek z plastiku. Poza tym która z nas kobiet w dzieciństwie nie maiala lalki Barbie? Albo innej wykonanej lalki czy zabawki z plastiku? Drewniane są drogie i często pomalowane toksycznymi farbami. Na te nie pomalowane też trzeba wydać fortunę.
odpowiedź