SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Wycinka drzew na okładce kalendarza Lasów Państwowych

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi opublikowała kalendarz na 2022 rok. Fakt, który zapewne przeszedłby niezauważony, gdyby nie to, że na okładce pojawiło się zdjęcie dwójki dzieci, patrzących na ścięte drewno. Pod fotografią widnieje zaś podpis „czym skorupka za młodu...”.

Okładka kalendarza Lasów Państwowych na 2022 rok (Lasy Państwowe)Article

Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Łodzi poinformowała o publikacji kalendarza jeszcze pod koniec 2021 roku, ale dopiero we wtorek kalendarz zyskał popularność. Wszystko z powodu zdjęcia umieszczonego na okładce. Przedstawia dwójkę dzieci patrzących na transport ściętych drzew. Pod fotografią umieszczono podpis „Czym skorupka za młodu...”. Autorem zdjęcia jest K. Śmiechowski.

Zdjęcie spotkało się z reakcją internautów. „A wy, kiedy ostatni raz zabraliście swoje bombelki do wyciętego lasu, żeby posiedziały na zrębie i popatrzyły, jak Lasy Państwowe wywożą drewno?” - dworował sobie na Twitterze aktywista Jan Mencwel.

„ Lasy Państwowe potrafią z uśmiechem na twarzy dokonać samozaorania” - ocenił filozof Jarosław Makowski.

„Czy taką Polskę Lasy Państwowe chcą zostawić młodym?” - pytała natomiast Partia Zieloni.

Jak donoszą Nasze Lasy, okładka widniała na stronie dyrekcji łódzkich Lasów Państwowych, ale z niej zniknęła (kalendarz wciąż jednak można pobrać ze strony w formacie pdf, na pozostałych zdjęciach znalazły się w większości żywe drzewa). Autorami zdjęć z kalendarza są pracownicy Nadleśnictw RDLP w Łodzi.

Dołącz do dyskusji: Wycinka drzew na okładce kalendarza Lasów Państwowych

12 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
AS
Spuścizna Szyszki
odpowiedź
User
Nielsen Łaudit
Pytanie kto te lasy zasadził i dbał przez kilkanaście\kilkadziesiąt lat ekolodzy? Leśnicy nie chodzą tam głównie na spacery jak niektórym się wydaje, tylko wykonują ciężką pracę popartą swoją widzą. Dziedzina gospodarki jak każda inna. Polecam kanał Echa Leśne lasów państwowych jak ktoś jest nie w temacie. Nie od dzisiaj wiadomo, że wszyscy ekolodzy siedzą na plastikowych meblach ogrodowych bo im szkoda drzew.
odpowiedź
User
Super pomysł! Awangardowy! Podoba mi się!
odpowiedź