SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lato w Programie 2 Polskiego Radia, ruszyła letnia ramówka

Od 18 czerwca radiowa Dwójka wprowadza letnią ramówkę. Na antenę powracają wakacyjne pasma: przedpołudniowe „Mollo melomana” czy wieczorny, wypełniony transmisjami koncertów „Letni Festiwal Muzyczny”. Pojawi się również nowy cykl z udziałem słuchaczy „Rozmowy po zmroku”, a lipcowy i sierpniowy „Five o’clock” doczeka się emisji na żywo.

Lato w Programie 2 Polskiego Radia, ruszyła letnia ramówka

„Mollo melomana” (poniedziałek-piątek, godz. 9.05-12.00) zaprezentuje kanon dzieł muzyki polskiej i światowej o nieco lżejszym, wakacyjnym charakterze. Nadawany w ramach pasma odcinek prozy (godz. 9.30) przyjmie tytuł „To się czyta latem”, a o godz. 11.15 pojawiać się będzie „Wiersz na lato”, czyli literatura polska i zagraniczna w interpretacjach aktorów.

„Druga zmiana” (poniedziałek-piątek, godz. 13.00-16.00) to koncerty zarejestrowane w ramach wymiany z Europejską Unią Nadawców (EBU). Wzbogaci je publicystyczno-kulturalny „Notatnik Dwójki” (godz. 15.00-15.30) oraz konkurs „Płyta na lato” (godz. 15.30-16.00), w którym będzie można wygrać wiele albumów.

Nowy cykl „Rozmowy po zmroku” (poniedziałek-piątek, godz. 22.00-23.00) zastąpi „Zakładkę literacką”. Będą to audycje interaktywne, z telefonicznym i mailowym udziałem słuchaczy, poświęcone literaturze, publicystyce kulturalnej, spotkaniom z pisarzami, krytykami i artystami.

Fanów jazzu Program 2 zaprasza na piątkowe „Jam session”  (godz. 23.00 – 2.00) oraz sobotnie i niedzielne „Summertime, czyli jazz na lato”  (godz. 17.00 – 19.00).

Comiesięczny „Five o’clock” pozostanie na dwójkowej antenie również w wakacje. Najbliższe nagranie odbędzie się 23 czerwca (emisja 30 czerwca), w Studiu im. Władysława Szpilmana. Lipcowy i sierpniowy „Five o’clock” zostanie nadany na żywo, 28 lipca i 25 sierpnia. Wielbiciele kameralnych spotkań z artystami, którzy nie zdobędą wejściówek do radiowego Studia im. Szpilmana, będą mogli nie tylko wysłuchać audycji na antenie Programu 2, ale również ją obejrzeć dzięki streamingowi wideo na stronie internetowej www.polskieradio.pl/dwojka.

To nie jedyne zmiany w ramówce Porgramu 2 Polskiego Radia.

Codzienny cykl „Słynne powieści” zostanie przeniesiony z godz. 23.40 na 19.10 ze względu na premierową emisję „Widnokręgu” Wiesława Myśliwskiego w interpretacji Jerzego Radziwiłowicza, która uczci 80. urodziny pisarza.

„Wieczór ze słuchowiskiem”, prezentujący wybranych przez słuchaczy 20 najlepszych radiowych inscenizacji, rozpoczynać się będzie w soboty o godz. 19.00, a „Kleszczowisko” nieco wcześniej niż zwykle, bo o godz. 23.00.

Zmianom ulegną również godziny emisji wybranych niedzielnych audycji. Zagadki muzyczno-literackie „Ćwiczenia z myślenia” będą nadawane o godz. 12.00 (zamiast 14.00). „Słuchaj świata” przyjmie letnią formułę „Daleko stąd” i rozpoczynać się będzie o godz. 13.00, a „Zakładka literacka” o godz. 19.00 (zamiast 22.00).

Letnia ramówka Programu 2 będzie obowiązywać do 16 września br.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lato w Programie 2 Polskiego Radia, ruszyła letnia ramówka

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl