SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

„Lato z Radiem” w nowej odsłonie od 23 czerwca. Miasto Gdynia partnerem festiwalu

W sobotę 23 czerwca br. Polskie Radio zainauguruje tegoroczną trasę „Lata z Radiem” - w odświeżonej formule. Obejmuje ona audycję, której stałym elementem będą m.in. relacje reporterskie z całej Polski oraz festiwal muzyczny, przygotowywany wspólnie z Miastem Gdynia, kierownikiem muzycznym jest Piotr Metz. 

Jak podano w komunikacie „Lato z Radiem 2018 będzie składało się z dynamicznej, wielowątkowej audycji, nawiązującej do najlepszych tradycji rozrywkowych i muzycznych Jedynki oraz angażującego wszystkie anteny festiwalu Polskiego Radia, który publiczny nadawca przygotowuje we współpracy z Miastem Gdynia".

Tegoroczne „Lato z Radiem” ma być realizowane w regionach wyróżniających się tradycjami, historią czy walorami krajobrazowymi. Trasa reporterskich wyjazdów obejmie co najmniej 60 miejscowości. Wyjazdy odbywać się będą od poniedziałku do soboty. Dziennikarze „Lata z Radiem” pojawią się w terenie z wozem satelitarnym, lokując tam swoje studio plenerowe z radiowymi atrakcjami.

Zwieńczeniem tegorocznego „Lata z Radiem” będzie wydarzenie muzyczne, współorganizowane przez Polskie Radio i Miasto Gdynia. Festiwal „Lata z Radiem” zagości 26 sierpnia na gdyńskim Skwerze Kościuszki. Będzie to impreza muzyczna o charakterze otwartym (wstęp niebiletowany), transmitowana przez wszystkie anteny Polskiego Radia i portal polskieradio.pl.Część koncertowa rozpocznie się o godz. 13.00 i odbywać się będzie na dwóch scenach muzycznych. Kierownictwo artystyczne festiwalu objął jeden z najwybitniejszych polskich dziennikarzy muzycznych Piotr Metz.

- Dzięki współpracy z tak znamienitym partnerem, jakim jest Miasto Gdynia oraz bardzo dużemu zainteresowaniu artystów i sponsorów, Polskie Radio będzie w tym roku jedynym radiem organizującym otwartą imprezę muzyczną w wymagającej konwencji festiwalowej – mówi prezes Polskiego Radia Jacek Sobala. – Wspólnie z władzami Gdyni stworzymy milionom słuchaczy Polskiego Radia możliwość obcowania z muzyką w wykonaniu najbardziej utalentowanych wykonawców młodego i średniego pokolenia. Są dziś wszelkie dane ku temu, by wypromować wydarzenie artystyczne naprawdę dużego formatu, całkowicie wpisujące się w misję nadawcy publicznego, a przy tym doskonale  puentujące nowe „Lato z Radiem”.

W tym roku zabraknie tradycyjnej trasy koncertowej, która tylko w zeszłym roku odbyła się w dwudziestu miejscowościach na terenie całej Polski. Gwiazdami byli wówczas: Afromental, Andrzej Piaseczny, Arka Noego, Blue Cafe, Cleo, Dawid Kwiatkowski, De Mono, Doda, Enej, Ewa Farna, Feel, Golec uOrkiestra, Halina Mlynkowa, HLA, Hey, IRA, Jary Oddział Zamknięty, Jerzy Grunwald, Kasia Popowska, Kombii, Lady Pank, Magdalena Steczkowska, Maleo Reggae Rockers, Małgorzata Ostrowska, Margaret, Maryla Rodowicz, Mateusz Mijal, Michał Szpak, Papa De, Patrycja Markowska, Pectus, Rafał Brzozowski, Red Lips, Szymon Wydra Carpe Diem, T.Love, Tomasz Kamiński, Urszula, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Viola Brzezińska i Zakopower.

Według badania Radio Track Millward Brown udział PR1 pod względem słuchania w pierwszym kwartale 2018 roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 7,6 proc.

Dołącz do dyskusji: „Lato z Radiem” w nowej odsłonie od 23 czerwca. Miasto Gdynia partnerem festiwalu

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Etam
Sądząc po tym ogólnym opisie audycji, to w formule nie ma nic nowego. Jedyna nowość to ten festiwal. Zatem skąd taki obiecujący wiele tytuł informacji..?
odpowiedź
User
Poland2
Nie będzie koncertów co tydzień?
odpowiedź
User
Greg
Sądząc po artykule ,to nie będzie tak jak to miało miejsce od kilkunastu lat w każdy wakacyjny weekend
odpowiedź