SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Startuje „Lato z radiem” z jednym festiwalem muzycznym. Politykę skomentują Gociek, Feusette, Lisiewicz i Ziemkiewicz

W sobotę 23 czerwca o godz. 9.00 Program 1 Polskiego Radia zainauguruje tegoroczną trasę „Lata z radiem”, która obejmuje audycje z dziennikarzami Jedynki, relacje reporterskie z całej Polski oraz tylko jeden duży event muzyczny „Lato z radiem Festiwal” przygotowywany wspólnie z Miastem Gdynia. Wśród prowadzących będą m.in. Sława Bieńczycka, Roman Czejarek, Monika Tarka i Robert Kilen, a felietonistami zostali Piotr Gociek, Krzysztof Feusette, Piotr Lisiewicz i Rafał Ziemkiewicz.

Na początku maja br. Polskie Radio poinformowało, że tegoroczne „Lato z radiem” będzie składało się z audycji w radiowej Jedynce (obejmującej trasę reporterską zamiast trasy koncertowej) oraz z jednego, dużego wydarzenia muzycznego - „Lato z radiem Festiwal”, które publiczny nadawca przygotowuje we współpracy z Miastem Gdynia.

„Lato z Radiem” ma być realizowane w regionach wyróżniających się tradycjami, historią czy walorami krajobrazowymi. Trasa reporterskich wyjazdów obejmie 63 miejscowości. Wyjazdy odbywać się będą od poniedziałku do soboty. Dziennikarze „Lata z Radiem” pojawią się w terenie z wozem satelitarnym, lokując tam swoje studio plenerowe z radiowymi atrakcjami.

Audycję "Lato z radiem" od poniedziałku do piątku prowadzić będą Monika Tarka i Robert Kilen, w sobotę - na zmianę - Sława Bieńczycka i Roman Czejarek.

W gronie felietonistów „Lata z radiem” znajdą się: Małgorzata Raducha, Andrzej Szyszko, Agnieszka Ciecierska, Małgorzata Głogowska, Włodzimierz Lubański, Marek Kościkiewicz i Maciej Walecki. A komentatorami będą: Piotr Gociek, Krzysztof Feusette, Piotr Lisiewicz i Rafał Ziemkiewicz - poprowadzą cykl "Satyryczny komentarz rzeczywistości".

63 miasta na trasie, start w Pułtusku

Letnie pasmo startuje w sobotę 23 czerwca br. i będzie realizowana w czterech miastach jednocześnie: w Warszawie, Pułtusku, Tarnowie i Policach. W Pułtusku wystąpi Kapela Czernikowska, a słuchacze wraz z dziennikarzami będą mogli zakręcić radiowym kołem fortuny i zrobić pamiątkowe zdjęcie fotobudką. Za pośrednictwem Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu będzie też można wykonać badanie słuchu. Z kolei w Tarnowie zagrają Krzysztof Jaryczewski i Oddział Zamknięty, a w Policach - Szymon Wydra i Carpe Diem.

Dziennikarze Programu I Polskiego Radia w kolejnych tygodniach odwiedzą miejscowości takie jak m.in. Kędzierzyn-Koźle (30 czerwca), Puławy (7 lipca), Grunwald (14 lipca), Stegna (21 lipca), Mrągowo (28 lipca), Giżycko (4 sierpnia), Szczebrzeszyn (11 sierpnia), Wolsztyn (18 sierpnia) i Gdynia (25 sierpnia). Nie będzie tam organizowanych do tej pory koncertów z gwiazdami.

„Lato z radiem” bardziej rozrywkowe, ale z polityką

W tegorocznej audycji „Lata z radiem” ma być więcej rozrywki, elementów kabaretowych i satyrycznych, ale złożą się na nią też inne gatunki słowne, w tym serwisy informacyjne i podróżnicze, konkursy dla słuchaczy, wakacyjne newsy, „Strofy dla Ciebie”, komentarze piłkarzy narodowej reprezentacji oraz ekspertów śledzących wydarzenia tegorocznego Mundialu, w tym legendarnego napastnika polskiej reprezentacji Włodzimierza Lubańskiego.

Nowością będzie cykl satyryczny, w którym znani publicyści skomentują aktualne wydarzenia społeczne i polityczne, a także cykl „Jedyny taki ktoś”. Nowy będzie także program „Lato z Radiem budzi ludzi”, powstający we współpracy z Fundacją „Budzik” Ewy Błaszczyk. Słuchacze wspólnie z Markiem Kościkiewiczem stworzą „Przebój Lata z Radiem”.

Adam Rozlach i zespół radiowej Dwójki przygotowali „Klasyczne Lato z radiem”, czyli relacje z wydarzeń muzycznych, takich jak: Dni Muzyki Karola Szymanowskiego w Zakopanem, Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju czy 73. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego w Dusznikach-Zdroju. Relacje i transmisje w niedzielne wieczory o godz. 23.00.

„Lato z radiem Festiwal” w Gdyni, Piotr Metz szefem artystycznym

Zwieńczeniem tegorocznego „Lata z Radiem” będzie wydarzenie muzyczne, współorganizowane przez Polskie Radio i Miasto Gdynia. „Lato z radiem Festiwal” odbędzie się 26 sierpnia br. na gdyńskim Skwerze Kościuszki. Część koncertowa rozpocznie się o godz. 13.00 i odbywać się będzie na dwóch scenach muzycznych.

Będzie to impreza muzyczna o charakterze otwartym (wstęp niebiletowany), transmitowana przez wszystkie anteny Polskiego Radia i portal Polskieradio.pl. Kierownictwo artystyczne festiwalu objął Piotr Metz.

Od marca do maja br. udział Jedynki w rynku radiowym wyniósł 6,7 proc.

Dołącz do dyskusji: Startuje „Lato z radiem” z jednym festiwalem muzycznym. Politykę skomentują Gociek, Feusette, Lisiewicz i Ziemkiewicz

34 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Apollo
I kto to będzie słuchał?
odpowiedź
User
able
No to dorżneli Lato z Radiem polityką...
odpowiedź
User
Linn
"W gronie prowadzących „Lata z radiem” znajdą się: Sława Bieńczycka, Roman Czejarek, Monika Tarka, Robert Kilen, Małgorzata Raducha, Andrzej Szyszko, Agnieszka Ciecierska, Małgorzata Głogowska, Włodzimierz Lubański, Marek Kościkiewicz, Maciej Walecki, Piotr Gociek, Krzysztof Feusette, Piotr Lisiewicz i Rafał Ziemkiewicz."
Ale w tytule info są jedynie nazwiska z ogona listy. Byle prowokować.

odpowiedź