SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Orlen, GovTech Polska i CD Projekt Red wśród laureatów rankingu gospodarczego Polskiego Radia "Lubię, bo polskie"

PKN Orlen, GovTech Polska, test MediPAN COVID SARS-CoV-2 oraz CD Projekt Red - zostali nagrodzeni w czwartej odsłonie rankingu gospodarczego Polskiego Radia "Lubię, bo polskie".

Finał IV edycji ogólnopolskiego rankingu organizowanego przez Polskie Radio S.A. oraz Redakcje Gospodarcze Jedynki i Trójki Polskiego Radia odbył się – z oczywistych powodów – bez uroczystej gali wręczenia nagród.

Laureaci tegorocznej odsłony rankingu "Lubię, bo polskie" zostali ogłoszeni w piątek w specjalnej audycji "Winien i Ma" na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia. Wyniki ogłosił w piątek przewodniczący kapituły i prezes PAP Wojciech Surmacz.

Podobnie, jak w ubiegłych latach, kapituła rankingu wyróżniła firmy, produkty i usługi w kilku wyraźnie sprecyzowanych kategoriach. W tym roku jednak skupiła się mocniej na tych producentach, którzy radzą sobie na rynku krajowym i za granicą w trudnym – pandemicznym czasie.

Zwycięzcą w kategorii "Najlepsza polska usługa 2020" został GovTech Polska. Prezes PAP Wojciech Surmacz podkreślił, że GovTech Polska to "zupełnie nowa jakość w polskiej administracji". "Instytucja stworzona i zarządzana przez młodych ludzi, mam bezpośrednie doświadczenie ze współpracy z tymi ludźmi. To, co oni robią, chciałbym, żeby tak funkcjonował każdy urząd państwowy w Polsce, nie funkcjonuje, ale GovTech Polska działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. To oni m.in. Polskiej Agencji Prasowej pomogli stworzyć system Fake Hunter, dzięki któremu walczymy z dezinformacją, wspierali też aplikację mobilną Stop COVID, ale nie tylko - organizują hackathony, festiwale dla młodzieży" - wymieniał prezes PAP.

Drugie miejsce przypadło firmie ClickMeeting sp. z o.o. za pionierskie usługi wideokonferencyjne (oprogramowanie w modelu SaaS), a trzecie Operatorowi Chmury Krajowej sp. z o.o. za Platformę Chmury Krajowej.

"Polskim produktem innowacyjnym 2020" został test MediPAN COVID SARS-CoV-2, pierwszy polski test molekularny na koronawirusa, opracowany przez Instytut Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu.

Dyrektor Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN Marek Figlerowicz powiedział: "Jest to nagroda dla tych ludzi, i dla mnie osobiście, którzy na początku tego roku, kiedy wszyscy byliśmy przerażeni tą pandemią, zechcieli, stanąć bez jakiegoś wielkiego strachu do walki z zarazą, która zaczęła się szerzyć".

Zaznaczył, że pierwszy polski test molekularny jest na "rynku polskim, ale i chyba nie tylko, najszybszym testem genetycznym". Podkreślił, że jest on "unikatowy, bo jest jednym z najczulszych testów".

Kapituła nagrodziła drugim miejscem firmę StethoMe sp. z o.o. za inteligentny stetoskop StethoMe, a trzecie przypadło Carport Solar za wiaty fotowoltaiczne Carport.Solar.

W kategorii "Polska marka 2020" nagrodzono producenta gier komputerowych CD Projekt Red, który w swoim portfolio ma m.in. serię gier "Wiedźmin"/"The Witcher".

Jak mówił prezes PAP, "tutaj nie było żadnych wątpliwości, CD Project Red wygrał w cuglach".

Drugie miejsce przyznano firmie spożywczej GETMOR Chrzanowskie Przysmaki. Trzeciego miejsca nie przyznano.

Za "Firmę najlepiej działającą w czasie epidemii COVID-19" został uznany koncern paliwowy PKN Orlen.

"Orlen jest polską firmą z tradycjami, Orlen jest bardzo mocno zaangażowany we wszelkie działania społeczne. Nasz kraj jest naszym rynkiem podstawowym i każda rozsądna firma tej wielkości, działając na tym rynku, musi spełniać również zadania społeczne. Poprzez i zadania społeczne, i poprzez promowanie polskiej gospodarki, budujemy swoją wiarygodność. I to jest współczesna forma patriotyzmu" - podkreślił prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.

Drugie miejsce w tej kategorii zajął Bank Gospodarstwa Krajowego, a trzecie – dostawca zakupów Frisco.pl.

Patronat nad rankingiem objęło Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii i Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Dołącz do dyskusji: Orlen, GovTech Polska i CD Projekt Red wśród laureatów rankingu gospodarczego Polskiego Radia "Lubię, bo polskie"

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Greg
Orlen to chyba coś dostaje we wszystkich polskich konkursach organizowanych przez media i agencje marketingowe :) Coś jak Jarosław Kaczyński, tylko że firma :)
odpowiedź