SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Mikołaj Wójcik po sześciu miesiącach pracy odchodzi z Legii Warszawa

Z klubem sportowym Legia Warszawa po sześciu miesiącach pracy żegna się Mikołaj Wójcik, dyrektor komunikacji zewnętrznej. Wcześniej przez wiele lat był związany z „Faktem”.

Mikołaj Wójcik na stadionie Legii Warszawa, fot. legia.com Article

Swoje odejście z Legii Warszawa Mikołaj Wójcik potwierdził w piątek wieczorem na Twitterze. - Oficjalnie to będzie 29 lutego. Teraz jadę na tydzień urlopu. Więc nie pytajcie o nową 6 i 9 (chodzi o pozycje piłkarzy na boisku - przyp.) w DM'ach do następnej soboty oki? - stwierdził.

- O to, gdzie idę - też na razie nie. Wiąże mnie tajemnica z nowym pracodawcą - zaznaczył.

Pracę w Legii Warszawa Wójcik zaczął we wrześniu ub.r. Początkowo był szefem mediów własnych klubu, a w październiku objął nowo utworzoną funkcję dyrektora komunikacji zewnętrznej. Zarządzał biurem prasowym i mediami klubowymi Legii, odpowiadał za produkcję i dystrybucję treści - zarówno w kanałach własnych (strona internetowa, aplikacja mobilna i profile w social media), jak i zewnętrznych.

Przedtem Mikołaj Wójcik przez 6,5 roku pracował w „Fakcie” (Ringier Axel Springer Polska) jako szef działu Polityka. Z początkiem września to stanowisko przejął Tomasz Kozłowski, jednocześnie szefem działu wydarzeń i zespołu reporterów został Dariusz Burliński.

Wcześniej Wójcik był zastępcą szefa działu krajowego w „Dzienniku Gazecie Prawnej” i dziennikarzem działu politycznego w „Dzienniku”. W latach 1999-2006 pracował w „Naszym Dzienniku”.

Wójcik to kolejny menedżer odchodzący z Legii. W styczniu br. z klubem rozstał się Tomasz Siemieniec, przez pół roku pełnomocnik zarządu ds. rozwoju biznesu. Został doradcą ds. rozwoju serwisów biznesowych Wirtualnej Polski. W październiku z Legii odeszli członek zarządu Szymon Milczanowski (pracował w klubie przez 10 miesięcy) i dyrektor marketingu Mikołaj Szymborski.

Od połowy 2018 do połowy 2019 roku Legia Warszawa zanotowała spadek wpływów sprzedażowych o 16,1 proc. do 92,65 mln zł oraz 29,8 mln zł straty netto (wobec 44,1 mln zł rok wcześniej). Zmalały przychody z biletów i karnetów, praw telewizyjnych i od sponsorów, a wzrosły z najmu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Mikołaj Wójcik po sześciu miesiącach pracy odchodzi z Legii Warszawa

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Jackowski
Polityka?
0 3
odpowiedź
User
He...
A co ten Gogus niby wie o polityce?!
5 0
odpowiedź
User
Olo
WP???
2 0
odpowiedź