SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Legimi niebawem na giełdzie, w ub.r. wzrost wpływów o 84 proc. i 2,1 mln zł zysku

Giełda Papierów Wartościowych podjęła uchwałę o wprowadzeniu do obrotu na bocznym rynku giełdowym NewConnect akcji spółki Legimi, internetowej platformy z e-bookami i audiobookami. W ub.r. Legimi szacunkowo zanotowało wzrost przychodów o 84 proc. do 32 mln zł i prawie 2,1 mln zł zysku netto.

Article

- Jesteśmy w przededniu naszego debiutu na NewConnect. Liczę, że w ciągu najbliższych dni po świętach wielkanocnych zostanie wyznaczony pierwszy dzień notowań. Bardzo się cieszymy na ten fakt. Jest to dla nas powód do dumy, gdyż wspólnie z Mateuszem Frukaczem zakładaliśmy Legimi od zera - komentuje Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Do firmy należy internetowa platforma oferująca w modelu abonamentowym audiobooki i e-booki. Na początku ub.r. wprowadziła do sprzedaży także książki papierowe.

Legimi z 2,1 mln zł zysku netto

Według szacunkowych danych w ub.r. Legimi osiągnęło wzrost przychodów sprzedażowych o 84 proc. do ponad 32 mln zł. Zysk netto spółki zwiększył się prawie 3,5-krotnie do blisko 2,1 mln zł.

Wynika to z rosnącej liczby subskrybentów platformy Legimi: w ub.r. zwiększyła się o 73 proc. do ponad 120 tys.

Wiosną 2019 roku Legimi sfinalizowało przejęcie niemieckiej spółki Readfy, do której należy serwis z e-bookami w modelu fremium. W ub.r. baza płacących użytkowników firmy w Niemczech wzrosła o 100 proc., a ofertę tytułów w modelu abonamentowym powiększono o 40 proc. do 150 tys.

- Nasz biznes niezwykle dynamicznie się rozwija, systematycznie zwiększamy przychody, liczbę klientów, a także konsekwentnie obniżamy zadłużenie. Jesteśmy jednym z liderów na polskim rynku e-książki, dodatkowo rozwijamy się na rynku niemieckim. Na bazie naszych wcześniejszych emisji, a także kontaktu i relacji z inwestorami możemy stwierdzić, że inwestorzy doceniają te wszystkie aspekty - podkreśla Mikołaj Małaczyński.

- Liczę, że nowi inwestorzy, którzy będą mogli nabyć akcje Legimi bezpośrednio na giełdzie również to zauważą. Dodatkowo zamierzamy podchodzić proaktywnie do inwestorów i budować stabilne relacje inwestorskie poprzez transparentną i otwartą komunikację z rynkiem - zapewnia.

Mikołaj Małaczyński i członek zarządu Mateusz Frukacz mają po 16 proc. akcji Legimi. Po 11 proc. należy do Małgorzaty McGovern i Venture Capital Satus, a 46 proc. do pozostałych akcjonariuszy.

Dołącz do dyskusji: Legimi niebawem na giełdzie, w ub.r. wzrost wpływów o 84 proc. i 2,1 mln zł zysku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl