SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Legimi sprzedało obligacje za 1,5 mln zł, a wykupiło za 657 tys. zł

Firma Legimi, właściciel platformy z e-bookami i audiobookami w modelu abonamentowym, przydzieliła 1,5 tys. obligacji o łącznej cenie emisyjnej 1,5 mln zł. Jednocześnie firma wykupiła przedterminowo obligacje za 657 tys. zł.

Mikołaj Małaczyński, prezes LegimiArticle

W zrealizowanej właśnie emisji Legimi oferowało 1,5 tys. obligacji serii Y po 1 tys. zł za sztukę. Obligacje są roczne, oprocentowane na 8,5 proc., z odsetkami wypłacanymi co kwartał. Są zabezpieczone zastawem rejestrowym, a także oświadczeniem o dobrowolnym poddaniu się egzekucji w rozumieniu art. 777 § 1 pkt 5 KPC. Spółka nie zamierza ich wprowadzić na rynek Catalyst.

O przydziale pełnej puli oferowanych papierów dłużnych Legimi poinformowało w czwartek. Środki z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na spłatę obecnego zadłużenia firmy oraz rozwój i promocję jej platformy z e-bookami i audiobookami w Polsce i Niemczech.

We wrześniu Legimi sprzedało 2,35 tys. zł obligacji po 1 tys. zł. To także roczne papiery z oprocentowaniem wynoszącym 8,5 proc.

- Naszym obligatariuszom należą się słowa podziękowania za zaufanie i umożliwienie realizacji dalszych planów rozwoju. To efekt dobrych doświadczeń inwestorów z Legimi, z którymi staramy się budować trwałe relacje, stawiając na pierwszym planie terminowość wypłacania świadczeń i realizacji wykupów. W samym tylko 2019 r. wykupiliśmy terminowo obligacje o łącznej wartości 4,3 mln zł - skomentował Mikołaj Małaczyński, prezes Legimi.

Jednocześnie firma przedterminowo wykupiła obligacje serii R o wartości nominalnej 657 tys. zł. Pozostałą część papierów z tej emisji, za 1,2 mln zł, zamierza wykupić do 27 listopada.

Legimi chce mieć do 9 mln zadłużenia w obligacjach

Na początku sierpnia br. Legimi przyjęło program emisji obligacji na lata 2019-2021. Firma zakłada, że będzie oferować papiery dłużne tak, żeby łączna kwota tych aktualnie niewykupionych przez nią nie przekroczyła 9 mln zł. Obligacje mają być emitowane na okres od 12 do 24 miesięcy.

Spółka zapowiedziała też konsekwentne obniżanie swojego poziomu zadłużenia. Na początku sierpnia jej zadłużenie z tytułu obligacji wynosiło 7,55 mln zł.

- W ostatnich miesiącach poprawiliśmy strukturę finansowania, pozyskując nowych akcjonariuszy oraz wydłużając termin zapadalności obligacji. Jesteśmy gotowi do dalszej optymalizacji zadłużenia obligacyjnego oraz zmniejszenia jego wartości - stwierdził wtedy Mikołaj Małaczyński.

Sprzedaż nowych akcji, zapowiedź debiutu na NewConnect

W maju br. Legimi zakończyło sprzedaż swoich 123,7 tys. nowych akcji, pozyskało z tego 1,98 mln zł. Firma przeznaczyła te środki m.in. na sfinalizowanie kupna niemieckiej firmy Readfy. Zapowiedziała też, że w czwartym kwartale br. chce wejść na rynek giełdowy NewConnect. https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/legimi-sfinalizowalo-kupno-readfy-wchodzi-na-niemiecki-rynek-e-bookow

W ub.r. Legimi zanotowało 11,29 mln zł wpływów netto ze sprzedaży, 10,3 mln zł kosztów operacyjnych, 984 tys. zł zysku brutto ze sprzedaży, 1,2 mln zł zysku EBITDA oraz 43 tys. zł zysku netto.

Natomiast w lutym br. Legimi podało prognozy swoich wyników w 2019 i 2020 roku. I tak w br. planuje osiągnąć 16,9 mln zł przychodów sprzedażowych, 15,37 mln zł kosztów operacyjnych, 2,63 mln zł zysku EBITDA i 940 tys. zł zysku netto. Natomiast w przyszłym roku firma chce mieć 25,45 mln zł przychodów ze sprzedaży, 22,86 mln zł kosztów operacyjnych, 3,89 mln zł zysku EBITDA i 1,94 mln zł zysku netto.

Są to niższe prognozy od przedstawionych w maju ub.r., zwłaszcza na poziomie zysku EBITDA i netto. Dziewięć miesięcy wcześniej spółka zakładała, że w 2019 roku zanotuje 17,12 mln zł wpływów sprzedażowych, 13,32 mln zł kosztów operacyjnych, 5,19 mln zł zysku EBITDA i 3,1 mln zł zysku netto, a w 2020 roku - 26,82 mln zł wpływów sprzedażowych, 18,83 mln zł kosztów operacyjnych, 9,41 mln zł zysku EBITDA i 6,64 mln zł zysku netto.

Dołącz do dyskusji: Legimi sprzedało obligacje za 1,5 mln zł, a wykupiło za 657 tys. zł

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl