SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google RSS Twitter

Lego Braille Bricks - nauka czytania metodą Braille'a za pomocą klocków Lego (wideo)

Fundacja Lego Foundation i Grupa Lego pilotują oddolną inicjatywę, której celem jest pomoc dzieciom niewidomym i słabowidzącym w nauce czytania metodą Braille'a poprzez zabawę klockami Lego.

Article

Lego Foundation i Grupa Lego wsparły projekt, który ma pomóc dzieciom niewidomym i słabowidzącym uczyć się metody Braille'a poprzez angażującą zabawę klockami Lego przystosowanymi do alfabetu Braille'a.

Koncepcja Lego Braille Bricks została po raz pierwszy zaproponowana Lego Foundation w 2011 r. przez duńskie stowarzyszenie osób niewidomych "Dannish Association of the Blind", a następnie w 2017 r. przez brazylijską fundację "Dorina Nowill Foundation for the Blind". Od tego czasu projekt był opracowywany we współpracy ze stowarzyszeniami niewidomych z Danii, Brazylii, Wielkiej Brytanii i Norwegii, a pierwsze prototypy są obecnie w fazie testów koncepcyjnych właśnie w tych krajach.

Klocki Lego Braille Bricks zostaną stworzone z taką samą liczbą wypukłych punktów jak te używane dla poszczególnych liter i cyfr w alfabecie Braille'a. Mają być przy tym w pełni kompatybilne z tradycyjnym systemem klocków Lego. Na każdym klocku będzie również narysowana litera, cyfra lub znak.

Produkt jest obecnie testowany w języku duńskim, norweskim, angielskim i portugalskim, natomiast na język niemiecki, hiszpański i francuski przyjdzie kolej w III kwartale 2019 r.

 

 

Ostateczna wersja zestawu Lego Braille Bricks ma zostać wprowadzona na rynek w 2020 r. Będzie on dystrybuowany bezpłatnie do wybranych instytucji za pośrednictwem sieci partnerów biorących udział w projekcie, na rynkach, gdzie prowadzone są testy. Zestaw będzie zawierać ok. 250 klocków Lego Braille obejmujących pełen alfabet, cyfry od 0 do 9, wybrane symbole matematyczne, a także inspiracje do nauczania oraz prowadzenia interaktywnych gier i zabaw.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Lego Braille Bricks - nauka czytania metodą Braille'a za pomocą klocków Lego (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl