SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Lenovo radzi sobie w pandemii. Przychody i zysk w górę

W drugim kwartale bieżącego roku fiskalnego koncern Lenovo zwiększył przychody o 7 procent, zaś zysk netto spółki osiągnął poziom 350 mln dolarów. Producent podaje optymistyczne prognozy biznesowe dotyczące kolejnych miesięcy.

Article

W zakończonym 30 września 2020 r. drugim kwartale bieżącego roku fiskalnego koncern Lenovo zanotował przychody w wysokości 14,519 mld dol., co oznacza wzrost rok do roku o 7 proc.

Czytaj także: Microsoft pokazał Surface Laptop Go i nowy Surface Pro X (wideo)

W raportowanym okresie zysk operacyjny spółki zamknął się kwotą 565 mln dol. po wzroście o 28 proc., zaś kwartalny zysk netto osiągnął poziom 350 mln dol. (wzrost rok do roku o 43 proc.).

Dobre perspektywy

- Nasze rekordowe wyniki w tym kwartale odzwierciedlają nieustające dążenie do zaspokajania potrzeb szybko rozwijającej się gospodarki opartej na pracy, nauce i rozrywce w domu – zaznacza w komunikacie Yuanqing Yang, prezes i dyrektor naczelny Lenovo. - Wszystkie nasze działy biznesowe odnotowały wzrost w ujęciu rok do roku, a przychody z oprogramowania i usług sięgnęły rekordowego wyniku. Świat wciąż dostosowuje się do nowej rzeczywistości, a my jesteśmy przekonani o długoterminowym potencjale wzrostowym zarówno naszych urządzeń, jak i infrastruktury chmurowej. Będziemy nadal wykorzystywać swoje zasadnicze kompetencje w zakresie doskonałości operacyjnej oraz obecności globalnej i lokalnej, a jednocześnie nasilimy transformację stymulowaną przez usługi, aby lepiej wykorzystywać okazje by osiągać stabilny wzrost.

Lenovo zaznacza, że w roku 2020 na podaż i produkcję wciąż wpływa wiele czynników branżowych, w tym niepewna sytuacja geopolityczna w różnych regionach świata, globalna pandemia Covid-19, a także niedostateczne dostawy komponentów wskutek wysokiego zapotrzebowania.

Czytaj także: Intel: nowe procesory Intel Core 11. generacji z Iris Xe i nowa platforma Intel Evo (wideo)

Lenovo dostrzega jednak ogromny potencjał w drugiej połowie roku, w której nowa norma pracy, nauki i rozrywki w domu będzie stymulować długoterminowe trendy w zapotrzebowaniu na urządzenia oraz infrastrukturę, w tym chmurową.

W szczególności grupa oczekuje, że rynek PC ogółem przerośnie obecne prognozy analityków i zbliży się do 300 mln sztuk w roku kalendarzowym 2020 - to o 25 mln więcej niż łączna liczba dostępnych urządzeń na rynku w zeszłym roku.

Dołącz do dyskusji: Lenovo radzi sobie w pandemii. Przychody i zysk w górę

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl