SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Leroy Merlin nadal sponsorem reprezentacji Polski. Przedłużono umowę z PZPN

Sieć marketów budowlanych Leroy Merlin Polska pozostanie sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej. - Umowa z Leroy Merlin została przedłużona - informuje Wirtualnemedia.pl Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Leroy Merlin Polska jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski w piłce nożnej od 2016 roki i w nadchodzącym czasie, w dalszym ciągu będziemy współpracować z PZPN. Nie udzielamy informacji co do szczegółów kontraktu, ani jego długości - mówi Wirtualnemedia.pl z kolei Magdalena Kołodziejska z Leroy Merlin Polska.

PZPN nie odpowiedział, na jak długo zawarto nową umowę i czy zmieniła się formuła współpracy. Nie wiadomo też kiedy dokładnie miało miejsce podpisanie kontraktu z Leroy Merlin - z większością dotychczasowych sponsorów umowy przedłużano pod koniec 2022 r. Chociaż nie z wszystkim, bo - jak informuje nas Jakub Kwiatkowski - trwają nadal rozmowy na temat kontynuowania współpracy sponsorskiej z Alior Bankiem.

Polski oddział Leroy Merlin sponsorem naszej reprezentacji w piłce nożnej został w 2016 r. Wiosną zeszłego roku sieć borykała się z bojkotem części klientów, bo jej francuski właściciel nie zdecydował się na wycofanie z rosyjskiego rynku po agresji Rosji na Ukrainę w lutym ub.r. Podobna sytuacja dotyczyła sklepów Auchan i Decathlon, które też należą do Grupy Adeo.

TVN i Kanał Sportowy wróciły do współpracy z Leroy Merlin

Po wybuchy wojny w Ukrainie współpracę reklamową z Leroy Merlin zawiesiły TVN i kanały tematyczne należące do TVN Warner Bros. Discovery. Współpraca została wznowiona pod koniec ub.r., w reklamach marki zaczął ponownie pojawiać się architekt Krzysztof Miruć, prowadzący programy w stacjach TVN. Wcześniej współpracę z Leroy Merlin po kilku miesiącach przerwy wznowił też Kanał Sportowy.

-  Cały czas byliśmy w kontakcie z prezesem Leroy Merlin Polska Krzysztofem Kordulewskim, który otrzymał od ambasadora Ukrainy w Polsce pismo z podziękowaniami za pomoc na rzecz Sił Zbrojnych Ukrainy w Polsce. To pismo zostało nam przedstawione –  mówiła nam pod koniec listopada Agnieszka Prachniak, dyrektorka ds. rozwoju biznesu Kanału Sportowego. - Firma angażowała się w pomoc Ukraińcom, nie widzieliśmy żadnych przesłanek, by nie komunikować partnerstwa LM z reprezentacją Polski, bo na tym nasza współpraca polega - dodała.

W zeszły piątek "Le Monde", Bellingcat i Insider po śledztwie dziennikarskim ujawnili, że sieć hipmermarketów Auchan, a w mniejszym stopniu sieć Leroy Merlin, zaopatrywały rosyjskich żołnierzy walczących na froncie ukraińskim.

Zgodnie z wynikami śledztwa, dostawy dla rosyjskiego wojska zostały określone "pomocą humanitarną" i składały się zarówno z produktów z magazynów Auchan, jak i zakupionych przez wolontariuszy w różnych sklepach Auchan w różnych regionach kraju - napisał rosyjski portal śledczy Insider.

- Auchan Retail kategorycznie zaprzecza faktom związanym z tym dochodzeniem i ich interpretacji - napisały władze Auchan w wydanym komunikacie. - Te zarzuty w żaden sposób nie znajdują potwierdzenia w naszych wewnętrznych badaniach, które potwierdzają ścisłe przestrzeganie obowiązujących przepisów  - dodano w oświadczeniu.

Orlen głównym sponsorem reprezentacji Polski

Od 2015 r. głównym sponsorem reprezentacji Polski była Grupa Lotos. Firma została w ubiegłym roku przejęta przez PKN Orlen, a w połowie stycznia płocki koncern przedłużył  współpracę z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Na mocy nowej umowy Orlen przez blisko cztery lata będzie sponsorem generalnym polskiej piłki nożnej, 11 reprezentacji narodowych, w tym reprezentacji mężczyzn oraz sponsorem tytularnym kilku rozgrywek piłkarskich.

W styczniu br. przedłużono umowę sponsorską z siecią Biedronką. Firma do 31 lipca 2026 r. będzie wspierać zarówno pierwszą reprezentację Polski kobiet i mężczyzn, jak też kadry młodzieżowe od lat 15 do 21, pozostając również oficjalnym dostawcą świeżych warzyw i owoców dla reprezentacji.

Współpracą sponsorską na kolejne lata PZPN przedłużył też z firmami STS i Fakro.

W maju ub.r. PZPN pozyskał sponsora strategicznego reprezentacji Polski piłkarzy i piłkarek - firmę logistyczną InPost. Umowę podpisano na minimum dwa lata, przy czym PZPN podkreślał, że to jego rekordowy kontrakt sponsorski z firmą prywatną. W zeszłym roku nowym sponsorem drużyny został też producent przekąsek Tarczyński, a oficjalnym partnerem - Inszury.pl.

Z końcem ub.r. z dalszego sponsorowania reprezentacji Polski w piłce nożnej wycofały się marki Ustronianka, T-Mobile Polska oraz Oshee.

Dołącz do dyskusji: Leroy Merlin nadal sponsorem reprezentacji Polski. Przedłużono umowę z PZPN

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wstyd
Reprezentacja sponsorowana dzięki m.in. kasie zarobionej w Rosji. PZPN pokazał swoją pazerność.
0 0
odpowiedź
User
Seba
A jak tam bojkot Visy, MasterCard czy Qatar, Emirates czy Turkish airlines?
0 0
odpowiedź
User
dlg
Tyle z tego bojkotu. Zawsze tak jest. Trochę krzyku, wzmożenia, akcji i dużo komentarzy, kilku komentujących zarobiło na mówieniu o bojkocie. Ile było tekstów, że te markety mają mniej klientów przez bojkot? A wystarczy przeczekać i business is business. Polacy mają słomiany zapał do wszystkiego.
0 0
odpowiedź