SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Les Moonves będzie szefem CBS do 2021 roku

Les Moonves przedłużył swój kontrakt z koncernem CBS, zgodnie z którym będzie sprawował funkcję CEO do końca 2021 roku. Po wygaśnięciu umowy menedżer pozostanie przez kolejnych 5 lat starszym doradcą firmy.

Les Moonves Article

Zgodnie z komunikatem opublikowanym przez CBS kontrakt Lesa Moonvesa przedłużony poprzednio w 2014 r. dobiegał końca w br. Teraz poinformowano o nowej umowie zgodnie z którą Moonves będzie kierował stacją do końca 2021 r.

Firma ujawniła, że warunki finansowe zatrudnienia Moonvesa pozostaną bez zmian i będą składać się zarówno ze stałej pensji jak i dodatków oraz wypłaty w akcjach.

W ub.r. Moonves znalazł się na liście Top 10 najlepiej zarabiających CEO w USA. Jego przychody objęły 3,5 mln dol. rocznej pensji, premię w wysokości 32 mln oraz kolejnych 31,9 mln w akcjach spółki.

Media zwracają uwagę na fakt, że Moonves jest sowicie wynagradzany nie bez przyczyny. W ub.r. udziały CBS zostały wycenione przez firmę Standard & Poors na poziomie o 17 proc. wyższym niż rok wcześniej. Wzrost wartości stacji wynikał m.in. z podjętych przez Moonvesa trafnych decyzji związanych z odsprzedażą niektórych działów CBS, w tym radiowego.

Zgodnie z kontraktem po jego zakończeniu obecny CEO CBS będzie przez kolejnych 5 lat starszym konsultantem firmy, jednak jego apanaży w tym okresie nie ujawniono.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Les Moonves będzie szefem CBS do 2021 roku

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl