SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

TVP1 będzie kontynuować „Leśniczówkę”. Drugi sezon trafi na antenę jesienią

Telewizja Polska podjęła decyzję o realizacji drugiego sezonu „Leśniczówki” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Nowe odcinki telenoweli na antenie Jedynki pojawią się w jesiennej ramówce br. - Widzowie chwalą gwiazdorską obsadę, scenariusz oraz nowoczesny, bardzo filmowy sposób realizacji produkcji, co jest zasługą całej filmowej ekipy - mówi nam Piotr Mikołajczak, producent wykonawczy projektu.

Article

Telenowela „Leśniczówka” to projekt, który TVP wybrała w ramach pierwszej odsłony programu Nabór, Ocena, Selekcja (NOS). Fabuła produkcji skupia się na bohaterach, granych przez Marka Bukowskiego i Jolantę Fraszyńską, którzy przeprowadzają się z miasta do leśniczówki pod lasem.

Portal Wirtualnemedia.pl dowiedział się, że Telewizja Polska podjęła decyzję o realizacji drugiego sezonu telenoweli, który w TVP1 będzie emitowany jesienią tego roku. - Na obecną chwilę mamy zrealizowane już wszystkie zdjęcia do 28 odcinków ramówki wiosennej i rozpoczynamy realizację odcinków do ramówki jesiennej - mówi naszemu serwisowi Piotr Mikołajczak, producent wykonawczy projektu. - Widzowie chwalą gwiazdorską obsadę, scenariusz oraz nowoczesny, bardzo filmowy sposób realizacji „Leśniczówki”, co jest zasługą całej filmowej ekipy pod dowództwem reżysera Maćka Żaka - komentuje.

Jak już informowaliśmy, średnia oglądalność pierwszych jedenastu odcinków nowej telenoweli, wyemitowanych między 2 a 30 marca br. wyniosła 1,46 mln widzów, co przełożyło się na 12,03 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 6,80 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 8,60 proc. w grupie 16-59.

Oglądalność produkcji spadała niemal z tygodnia na tydzień - pierwsze dwa odcinki śledziło 1,99 mln osób, kolejne dwa - 1,73 mln, a następne - 1,39 mln. Wzrost nastąpił wyjątkowo w czwartym tygodniu emisji, w którym telenowelę śledziło 1,71 mln widzów (wówczas tuż przed „Leśniczówką” Jedynka transmitowała jednak zawody PŚ w lotach narciarskich, które oglądało kilka mln widzów). Z kolei w piątym tygodniu nadawania „Leśniczówkę” śledziło już tylko 807 tys. osób.

- Jednodniowy spadek oglądalności „Leśniczówki” w Wielki Piątek miał związek ze specyfiką tego dnia, w którym odprawiane są nabożeństwa Drogi Krzyżowej. W wielu kościołach rozpoczynają się one już od godz. 15.00, gdyż właśnie o tej godzinie wedle przekazu Ewangelii Jezus zmarł na Krzyżu. Trudno wymagać od TVP przebudowywania tego wyjątkowego dnia całej ramówki, a „Leśniczówka” emitowana była właśnie w czasie uroczystości kościelnych co spowodowało znaczny odpływ naszej widowni - komentuje nam wyniki oglądalności telenoweli z 30 marca producent wykonawczy. - Zrekompensowane zostało to w kolejny piątek specjalnym odcinkiem będącym konsolidacją tych trzech świątecznych. Widz dzięki temu zabiegowi nie stracił nic z rozwoju kolejnych wątków i wszystko wróciło do emisyjnego porządku - twierdzi.

Portal Wirtualnemedia.pl dotarł do danych oglądalności „Leśniczówki” w kolejny piątek, czyli 6 kwietnia (wyniki te nam udostępnił Mediacom). Oba odcinki produkcji pokazane tego dnia miały lepsze wyniki, niż tydzień wcześniej - śledziło je  967 tys. widzów, co dało TVP1 odpowiednio 9,57 proc., 7,21 proc. i 7,52 proc. - Tak więc „Leśniczówka” ma się dobrze o czym świadczy wypracowane średnie audytorium śledzące losy naszych bohaterów na poziomie prawie 1,5 mln widzów, a proszę pamiętać iż na antenie „gościmy” dopiero od ponad miesiąca w odróżnieniu od naszych dużo starszych kolegów - mówi producent wykonawczy projektu.

Z naszych informacji wynika, że „Leśniczówka” jest realizowana jako telenowela, ale emitowana w takim cyklu, jakby to był serial cotygodniowy. W TVP trwają jednak prace, aby produkcję pokazywać w cyklu telenowelowym. - Trwają obecnie prace nad zmianą pasma na typowo telenowelowe czyli dzień po dniu. Czy będzie to czwartek/piątek czy poniedziałek/wtorek zadecyduje TVP - zdradza nam Mikołajczak.

W telenoweli wystąpią też m.in.: Krzysztof Globisz, Anna Seniuk, Marian Dziędziel, Beata Schimscheiner, Julia Kostow, Agata Turkot, Iwona Cichosz, Michał Czernecki, Przemysław Bluszcz, Henryk Talar, Weronika Książkiewicz, Przemysław Stippa, Arkadiusz Janiczek, Krystyna Tkacz, Michał Lesień, Zbigniew Lesień, Sebstian Jasnoch, Dawid Ściupidro, Arkadiusz Nader, Grzegorz Pawlak i Natasza Leśniak. Reżyserem „Leśniczówki” jest Maciej Żak, reżyser i scenarzysta wielu filmów, który w latach 2011-2012 realizował dla TVP telenowelę „Rezydencja” (powstało 58 odcinków).

Produkcja w swoim paśmie zastąpiła m.in. piątkowe emisje „Klanu” (serial ten obecnie pokazywany jest od poniedziałku do czwartku).

Udział TVP1 w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów w 2017 roku wyniósł 9,59 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: TVP1 będzie kontynuować „Leśniczówkę”. Drugi sezon trafi na antenę jesienią

47 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Azurro
Brawo, bardzo dobra decyzja. Ostatnio chyba oglądało ją koło 800 tyś widzów.
24 62
odpowiedź
User
Malaria t
Zwariowali, takiej nudy dawno nie oglądałem.
58 15
odpowiedź
User
800 tysięcy
To sposób na wyprowadzenie pieniędzy?
51 13
odpowiedź
User
widz
Mogliby puszczać Leśniczówkę w miejsce Klanu poniedziałek-piątek
14 32
odpowiedź
User
Daniel
Szkoda czasu na ten szans ! KLAN jest milion razy lepszy !
24 16
odpowiedź