SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Leszek Kozioł startuje w konkursie o częstotliwość na stację muzyczną we Włocławku

Były prezes Radia Eska Leszek Kozioł stara się o koncesję na nadawanie muzycznego radia we Włocławku. Jeszcze pracując dla Grupy ZPR Media uruchomił już Radio Wielkopolska. - Jeśli pojawią się kolejne atrakcyjne propozycje, nie wykluczam, że znów będę starał się o koncesje - mówi Leszek Kozioł portalowi Wirtualnemedia.pl.

Leszek Kozioł Article

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji ogłosiła, kto stara się o częstotliwość 101,4 MHz we Włocławku. Konkurs ogłoszony przez regulatora zakłada, że na tym paśmie nadawać ma stacja o profilu muzycznym. Do konkursu stanęło sześć podmiotów, składając w sumie dziewięć wniosków. Trzy złożyły spółki Grupy ZPR Media (na Vox FM, Radio Wawa i Eskę), dwa - Eurozet (na Chillizet i Antyradio) Grupa Radiowa Agory na Radio Złote Przeboje), a Grupa RMF na Radio Włocławek.

Wniosek nadesłał również Marcin Dorota, właściciel firmy MarMedia, który chciałby uruchomić radio Włocławek Po Polsku. MarMedia zajmuje się głównie projektowaniem, tworzeniem i hostingiem stron internetowych.

W stawce znalazł się także Leszek Kozioł, który proponuje utworzenie Radia W. - Chciałbym wstrzelić się w niszę, uruchomić stację muzyczną, nadającą muzykę „oldies”. Nie ma czegoś takiego na włocławskim rynku - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl. Kozioł w ub.r. uruchomił sformatowane lokalnie Radio Wielkopolska. Jak napisał przedsiębiorca we wniosku koncesyjnym, stacja ma informować „o tym co ważne i ciekawe w regionie, będącym w zasięgu nadawania, ale ma także aktywnie uczestniczyć w lokalnych projektach i inicjatywach, wspierając je zarówno pod względem informacyjnym, jak i promocyjnym oraz wspierać rolników w ich codziennej pracy i realizacji zadań”.

- Od kilku miesięcy jestem prywatnym przedsiębiorcą, uruchomiłem już jedną stację, staram się o drugą. Jeśli w przyszłości pojawią się kolejne atrakcyjne propozycje na wolne pasma w Polsce, nie wykluczam, że znów będę starał się o koncesje - mówi nam Leszek Kozioł. Z Grupą ZPR Media Kozioł rozstał się wiosną br., po blisko 20 latach pracy.

KRRiT w sumie ogłosiła siedem konkursów na koncesje. Poza Włocławkiem dotyczą one m.in. Jarocina (103,7 MHz), gdzie trafiło osiem wniosków. Złożyły je Grupa Radiowa Agora, ZPR Media, Eurozet, Grupa RMF FM, Wasze Radio FM, Radio Września FM i Konin FM. Te same podmioty starają się o kolejną koncesję - w Gnieźnie, na częstotliwość 96,8 MHz. W Śremie Zaniemyślu do częstotliwości 95,2 MHz startuje sześć podmiotów (Grupa Radiowa Agory, Grupa RMF, Eurozet, Radio Elka, Radio Września FM i Wasze Radio FM).

W Kołaczycach (93,3 MHz) chęć utworzenia stacji o profilu społeczno-religijnym zgłaszają: Eurozet, Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Anny i Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji. Ten ostatni wnioskodawca stara się także (jako jedyny podmiot) o utworzenie stacji radiowej w Limanowej, na częstotliwości 100,3 MHz. Natomiast w Wejherowie do zagospodarowania jest częstotliwość 102,6 MHz, na której nadawać ma rozgłośnia o profilu uniwersalnym, dla mniejszości kaszubskiej. Tam o koncesję stara się Radio Kaszebe i Norda FM.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Leszek Kozioł startuje w konkursie o częstotliwość na stację muzyczną we Włocławku

6 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gość
We Włocławku są stacje typowo lokalne Radio HiT i Radio Kujawy kolejna lokalna stacja może doprowadzić do upadku lub sprzedaży którejś stacji bo rynek we Włocławku nie należy do bogatych.Lokalne newsy i reklamy ma jeszcze RMF Maxxx Włocławek.
10 3
odpowiedź
User
Włocławianin
Tylko Radio ZŁOTE PRZEBOJE! Mieszkańcy miasta chcą profesjonalnego radia z najlepszymi przebojami lat 80tych i 90tych.
0 14
odpowiedź
User
Gość
Panie Leszku powodzenia! Trzymam kciuki :)
8 2
odpowiedź