SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LG na CES 2017: inteligentne roboty do sprzętu domowego, sprzątania, ogrodu i dla podróżnych (wideo)

Podczas targów CES 2017 (Consumer Electronics Show) w Las Vegas firma LG Electronics zaprezentowała nową linię inteligentnych robotów, obejmującą urządzenia ułatwiające korzystanie z inteligentnego sprzętu domowego i pełniące funkcję centrum powiadomień, jak również pozwalające wykorzystać możliwości oferowane przez internet rzeczy (IoT) poza domem, np. w portach lotniczych i miejscach publicznych.

Article

Nowa kolekcja inteligentnych robotów LG powstała w wyniku prac prowadzonych w obszarze sztucznej inteligencji, która ma rozwinąć możliwości ekosystemu IoT.

LG Hub Robot oferuje nowe możliwości korzystania z urządzeń wchodzących w skład inteligentnego domu. Został wyposażony w opracowaną przez firmę Amazon funkcję rozpoznawania mowy Alexa, co pozwala na zarządzanie inteligentnym sprzętem AGD. Użytkownik przy użyciu prostych komend głosowych może sterować pracą domowego sprzętu, np. włączać klimatyzator czy zmieniać program w suszarce do ubrań.

Hub Robot wyposażono także w interaktywny ekran, na którym wyświetlane są różnorodne informacje, takie jak zdjęcia zawartości lodówki czy przepisy kulinarne wraz ze wskazówkami głosowymi. Inteligentny asystent LG oferuje także takie funkcje jak odtwarzanie muzyki, ustawianie budzika, tworzenie przypomnień czy sprawdzanie prognozy pogody oraz informacji o ruchu drogowym.

Urządzenie może komunikować się z na wiele różnych sposobów. Porusza się, obraca w miejscu, a poprzez wyświetlanie twarzy na ekranie może także wyrażać emocje. Hub Robot został zaprojektowany tak, by reagował używając mowy ciała, np. kiwa głową odpowiadając na proste pytania. Ponadto odnotowuje aktywności domowników, takie jak wyjścia i powroty do domu, czy czas, kiedy kładą się spać. Robot wyposażono także w kamerę pozwalającą rozróżniać członków rodziny, dzięki czemu mogą zaprogramować go tak, by każda osoba była witana w inny sposób.

Według LG, Hub Robot najlepiej sprawdza się w miejscach, w których zbiera się cała rodzina, np. w kuchni lub salonie. Firma przedstawi także mniejsze roboty o podobnych funkcjach, które będą uzupełniać pracę głównego urządzenia w pozostałych pomieszczeniach domu.

LG Airport Guide Robot, który wkrótce pojawi się w seulskim porcie lotniczym Incheon, jest inteligentnym asystentem dla podróżnych, który odpowie na ich pytania w czterech językach: angielskim, chińskim, japońskim i koreańskim. Po zeskanowaniu biletu lotniczego robot udzieli szczegółowych informacji o godzinie rozpoczęcia odprawy i numerze wyjścia, a także o pogodzie w miejscu docelowym.

Robot lotniskowy podzieli się również wskazówkami dotyczącymi odległości i czasu przejścia do różnych miejsc w obrębcie portu lotniczego. Ponadto może pomagać osobom, które się zgubiły lub są spóźnione na lot – wówczas odprowadzi je do odpowiedniego wyjścia.

LG Airport Cleaning Robot to automatyczny odkurzacz wyposażony w odpowiednio mocne silniki, duży pojemnik na kurz oraz szczotki przystosowane do czyszczenia różnorodnych powierzchni, od płytek ceramicznych po wykładziny podłogowe. Został wyposażony w inteligentne czujniki oraz kilka kamer. Aby umożliwić bezpieczny ruch robota i omijanie przeszkód, zastosowano system Lidar z laserowym pomiarem odległości oraz czułe zderzaki. Ponadto, dzięki technologii Slam tworzącej mapę otoczenia, robot jest w stanie określić swoją lokalizację.

LG Lawn Mowing Robot to urządzenie stworzone do efektywnego i precyzyjnego koszenia trawników. Wyposażone zostało w czujniki, dzięki którym pamięta swoje położenie. Zastosowanie zderzaków identycznych jak w robocie lotniskowym pozwala na identyfikację przeszkód znajdujących się w polu widzenia, takich jak drzewa, czy żywopłoty. W robocie zastosowano ostrze o dużej prędkości obrotowej. Z kolei dzięki podłączanemu z boku przewodowi, robot sam obliczy swoją lokalizację, przez co może zacząć pracę w dowolnym miejscu ogrodu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: LG na CES 2017: inteligentne roboty do sprzętu domowego, sprzątania, ogrodu i dla podróżnych (wideo)

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl