SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Telewizory LG z aplikacją Apple TV i usługą Apple TV+, także w Polsce

Firma LG Electronics udostępnia aplikację Apple TV w ponad 80 krajach dla telewizorów Smart TV z roku 2019 oraz wchodzącej na rynek nowej linii Telewizorów z roku 2020.

Article

Aplikacja Apple TV jest dostępna w menu głównym i pozwala użytkownikom telewizorów LG na subskrypcję usługi streamingowej Apple TV+ oraz Apple TV Channels, umożliwiając oglądanie treści wideo w formacie Dolby Vision, m.in. oryginalnych produkcji Apple Originals, takich jak seriale „The Morning Show”, „See”, „Servant”, czy „Little America”.

Korzystając z aplikacji Apple TV użytkownicy telewizorów LG mogą też subskrybować kanały Apple TV i w ten sposób uzyskać dostęp do treści VOD Premium bez reklam, zarówno online, jak i offline, a ponadto korzystać z biblioteki wideo iTunes oraz kupować lub wypożyczać treści z oferty obejmującej ponad 100 tys. filmów i programów telewizyjnych.

Telewizory LG z oferty na rok 2019 współpracują też z technologią Apple AirPlay 2, umożliwiającą bezpośrednie wyświetlanie treści z iPhone'ów, iPadów i komputerów Mac, a także klonowanie ekranu. Na telewizorze można odtwarzać muzykę oraz synchronizować jej odtwarzanie z innymi głośnikami zgodnymi z AirPlay 2, znajdującymi się w dowolnym zakątku domu. Zapewniona jest też obsługa technologii Apple HomeKit, która pozwala na sterowanie telewizorem przy użyciu aplikacji Home na iPhone'ach i iPadach lub komend głosowych wydawanych asystentce Siri (np. włączanie i wyłączanie telewizora, regulowanie głośności czy przełączanie wejść).

Aplikacja Apple TV, a także technologie AirPlay 2 i HomeKit, są już dostępne we wszystkich telewizorach LG OLED i NanoCell z roku 2019 (serie SM9X i SM8X), a jeszcze w tym miesiącu aplikacja Apple TV zostanie udostępniona w wybranych telewizorach UHD (serie UM7X i UM6X). Natomiast telewizory z oferty na rok 2020 będą miały fabrycznie zainstalowaną aplikację Apple TV i usługę Apple TV+.

Apple TV na telewizorach LG w Polsce

Globalna aktualizacja modeli z 2019 roku odbędzie się w zbliżonym czasie we wszystkich krajach. Użytkownicy telewizorów LG OLED oraz NanoCell w Polsce otrzymają aktualizację jeszcze w tym tygodniu, a użytkownicy modeli UHD – do końca lutego br.

Aktualizację oprogramowania telewizorów z rocznika 2018, w ramach której zostanie udostępniona aplikacja i usługa Apple, zaplanowano na późniejszy termin w tym roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Telewizory LG z aplikacją Apple TV i usługą Apple TV+, także w Polsce

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl