SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

LG udostępnia nowy system operacyjny WebOS Hub

Południowokorańska firma LG Electronics wprowadziła do oferty odświeżony system operacyjny WebOS Hub. Będą z niego skorzystać producenci telewizorów, przystawek i dekoderów, którzy nie chcą zaoferować swoich urządzeń z autorskim oprogramowaniem, Android TV/Google TV lub Tizenem od Samsunga.

Telewizor z systemem operacyjnym WebOS Hub Telewizor z systemem operacyjnym WebOS Hub

Koncern już na początku 2021 roku rozpoczął licencjonowanie systemu WebOS, wcześniej dostępnego tylko na telewizorach marki LG. Teraz uaktualnione rozwiązanie WebOS Hub będzie dostępne dla ponad 200 partnerów zewnętrznych. To m.in. Seiki, Eko, Stream System, Konka, Aiwa i Hyundai.

Podobnie postępuje konkurent LG z Korei Południowej, czyli Samsung. Niebawem na rynek trafią nowe telewizory firm Akai, Bauhn i Linsar. Mają być wyposażone w system operacyjny Tizen od Samsunga i trafić do Australii, Nowej Zelandii, Francji, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Jakie możliwości przynosi WebOS Hub?

LG informuje, że webOS Hub jest wspierany przez partnerów technologicznych firmy, takich jak Dolby, Realtek, Gracenote i CEVA. Nowy system operacyjny umożliwia markom dostosowywanie interfejsu użytkownika (UI) na różne sposoby, takie jak dostosowywanie ekranu głównego poprzez wybór schematu kolorów, stosowanie stylu wizualnego zgodnego z ich tożsamością lub wstawianie logo w celu uzyskania widoczności. Dotychczas tego typu nakładki były możliwe w Android TV. W swoim dekoderze Canal+ Box 4K, którego sprzedaż jest na razie zawieszona, wprowadził je na przykład Canal+.

Dzięki ulepszonym funkcjom użyteczności i personalizacji webOS Hub ma zapewniać użytkownikom wyselekcjonowany wybór treści do obejrzenia w oparciu o ich gusta i preferencje. Narzędzie Next Pick poleca do trzech programów na żywo, ze stacji naziemnych lub podłączonego dekodera, a także jeden tytuł VOD lub aplikację. Ponadto nowa aktualizacja obsługuje LG Magic Explorer, który wyświetla informacje istotne dla odtwarzanych treści, takie jak biografie aktorów i lokalizacje filmowania.

WebOS Hub ma zdaniem twórców, zapewnić lepsze wrażenia wizualne i audiowizualne dzięki Clear Voice PRO, funkcji, która sprawia, że dialogi są łatwiejsze do usłyszenia. Podobnie jak w przypadku poprzednika, webOS Hub oferuje główne aplikacje do streamingu, takie jak Netflix, Disney+ i Amazon Prime Video. System obsługuje zmienną częstotliwość odświeżania (VRR) i optymalizator gry, który oferuje precyzyjne ustawienia obrazu i dźwięku dla różnych gatunków gier. Wkrótce zostaną wprowadzone na rynek pierwsze telewizory OLED z systemem webOS Hub od partnerskich marek telewizyjnych LG.

- Jesteśmy zaangażowani w udoskonalanie i rozszerzanie naszego systemu webOS Hub, który wprowadza coraz więcej partnerów zewnętrznych do niezrównanego doświadczenia użytkownika LG webOS - powiedział Park Hyoung-sei, prezes LG Home Entertainment Company. Koncern podaje, że obecnie działa 120 mln urządzeń z systemem WebOS w 150 krajach świata. Ich liczba ma rosnąć wraz z pojawieniem się WebOS Hub. Na wielu rynkach, ale wciąż jeszcze nie w Polsce, firma oferuje usługę LG Channels z darmowymi stacjami telewizyjnymi, którym towarzyszą reklamy.

Dołącz do dyskusji: LG udostępnia nowy system operacyjny WebOS Hub

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl