SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Liberty Global uruchamia fundusz dla pracowników w wysokości 4 mln dolarów

Amerykański koncern mediowy Liberty Global, właściciel UPC, uruchamia specjalny fundusz pomocowy dla pracowników dotkniętych skutkami koronawirusa. Będzie mogła z niego skorzystać każda z 27 tys. zatrudnionych w firmie osób.

Fot. Facebook/Liberty GlobalArticle

Dyrektor generalny Liberty Global Mike Fries przekaże milion dolarów na fundusz o wartości 4 mln dolarów, który ma pomóc pracownikom w czasie kryzysu związanego z koronawirusem.

Kolejny milion dolarów zostanie przekazany przez kadrę kierowniczą wyższego szczebla i zarząd spółki, którzy wpłacą na niego część swoich wynagrodzeń. Dwa miliony dolarów będą donacją od firmy.

Fundusz został stworzony, aby pomóc pracownikom Liberty Global i ich rodzinom, które mogą doświadczać trudności w wyniku wybuchu epidemii koronawirusa.

Wszyscy pracownicy Liberty Global, a jest ich 27 tys., będą mogli z zachowaniem poufności ubiegać się o pomoc za pośrednictwem specjalnie stworzonego portalu internetowego.

"Fundusz będzie się powiększał"

- W Liberty Global jesteśmy przede wszystkim rodziną. Na co dzień robimy, co w naszej mocy, aby zapewniać bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników, ale czasem to nie wystarczy. Osoby ze starszymi rodzicami, partnerami bez pracy lub innymi wyzwaniami potrzebują dodatkowej pomocy, aby przetrwać ten kryzys. Chcemy, aby wiedzieli, że jesteśmy tu dla nich w razie potrzeby. Mam nadzieję, że Liberty Global Response Fund będzie się powiększał i będzie służył jako model przyszłego wsparcia w naszej firmie - powiedział Mike Fries.

Liberty Global Inc. to międzynarodowe przedsiębiorstwo mediowe z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Jest właścicielem dostawcy usług telekomunikacyjno-telewizyjnych UPC, w tym także UPC Polska. Poprzez własny fundusz inwestycyjny LGI Ventures koncern jest współwłaścicielem polskiej spółki mediowej ITI Neovision oraz platformy płatnej cyfrowej telewizji satelitarnej Canal+.

Liberty Global zanotował w ub.r. spadek przychodów z 11,96 do 11,54 mld dolarów oraz zysku operacyjnego z 839,1 do 745,5 mln dolarów. Koncern ograniczył wydatki inwestycyjne - w 2016 i 2017 wynosiły po ponad 6 mld dolarów, w 2018 roku 5,12 mld dolarów, a w ub.r. 4,78 mld dolarów.

UPC Polska ma prawie 1,5 mln abonentów

Według sprawozdania finansowego jej właściciela, koncernu Liberty Global, firma UPC Polska na koniec ub.r. obsługiwała 1,484 mln klientów, dostarczając im 3,168 mln jednostkowych usług (RGU), wobec 1,43 mln użytkowników i 3,01 mln usług kwartał wcześniej.

Liczba klientów internetu stacjonarnego wzrosła przez kwartał o 18 tys. do 1,23 mln, a płatnej telewizji - o 19 tys. do 1,264 mln. Natomiast liczba użytkowników telefonii stacjonarnej zmalała o 4,6 tys. do 674,4 tys. Na koniec grudnia z dekoderów Horizon korzystało 731 tys. klientów UPC Polska, o 88 tys. więcej niż rok wcześniej. Liczba użytkowników Connect Boxów zwiększyła się w ciągu roku o 104 tys. do 704 tys.

Usługa telefonii mobilnej, którą UPC Polska świadczy od lipca ub.r. w oparciu o sieć Play, na koniec grudnia miała 9 tys. użytkowników, wobec 4,9 tys. na koniec września. Przychody z oferty UPC Biznes wzrosły rok do roku o 12 proc., głównie dzięki wzrostowi jej użytkowników o 9 tys. W zasięgu UPC Polska na koniec ub.r. było 3,549 mln gospodarstw domowych, o 84 tys. więcej niż na koniec 2018 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Liberty Global uruchamia fundusz dla pracowników w wysokości 4 mln dolarów

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl