SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Liczba kart SIM zmalała do 52 mln, na każdego Polaka przypada 1,35

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w marcu 2017 roku znacznie zmalała liczba aktywnych kart SIM, a penetracja telefonii komórkowej w kraju spadła do 135,3 procent.

 

Zgodnie z informacjami GUS W I kwartale br. liczba działających kart SIM spadła w Polsce o 2,75 mln i obecnie na rynku aktywnych jest ponad 52 mln numerów.

Według zestawień największą liczbę kart SIM zanotowano we wrześniu 2015 r. - ponad 58,9 mln. Obecna liczba kart jest najniższa od marca 2012 r.

Pierwszy kwartał br. jest już trzecim z kolei, w którym liczba działających w Polsce numerów komórkowych spada. W raportowanym przez GUS okresie penetracja telefonii komórkowej w Polsce zmalała do poziomu 135,3 proc.

Przypomnijmy, że w połowie ub.r. zaczęła obowiązywać tzw. ustawa antyterrorystyczna, na mocy której do końca stycznia użytkownicy mieli obowiązek zarejestrować numery prepaidowe u operatorów. Niezarejestrowane numery z początkiem lutego zostały wyłączone. Analitycy rynku telekomunikacyjnego w rozmowach z Wirtualnemedia.pl szacowali, że zarejestrowano ok. dwóch trzecich numerów na kartę.

Dołącz do dyskusji: Liczba kart SIM zmalała do 52 mln, na każdego Polaka przypada 1,35

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl